Kayıp çocuklar Sakarya'da bulundu

11 Haziran 2016 Cumartesi - 19:10 | Son Güncelleme : 11 06 2016 - 23:46

İSTANBUL Sancektepe’de dün öğle saatlerinde parka gitmek için evden ayrıldıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan yaşları 13 ile 14 olan 6 çocuk, Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde bulundu.


İSTANBUL Sancektepe’de dün öğle saatlerinde parka gitmek için evden ayrıldıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan yaşları 13 ile 14 olan 6 çocuk, Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde bulundu.
 
Sancaktepe Osmangazi Mahallesi’nde arkadaş olan ortaokul 8.’inci sınıf öğrencisi 3’ü kız, 6 çocuk, dün öğle saatlerinde ailelerinden izin alıp parka gitmek için evlerinden ayrıldı. Eve dönmeyen çocukların aileleri, durumu polise bildirdi. 
 
Olayla ilgili araştırma yapan polis ekipleri, çocukların Sakarya’ya giden bir otobüse bindiğini tespit etti. Çocuklardan birinin akrabasının Sakarya’nın Karasu İlçesi’nde olduğunu ve daha önce de bu akrabasını ziyaret ettiği bilgisine ulaşan İstanbul polisinin uyarısı üzerine, aramalar ilçede yoğunlaştı.
 
Polis, sahilde evden kaçan çocuklardan üçünü buldu. Bu çocuklar da polis ekiplerini diğer arkadaşlarının yanına götürdü. Kurdukları çadırda kalan 6 çocuk, önce polis merkezine götürüldü, ardından da Karasu Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. 
 
Çocuklar, gazetecilerin neden kaçtıkları sorusuna, "Zorluk vardı, kaçtık" diye cevap verdi. 
 
Çocuklardan birinin akrabası ise, "Buraya tatil amaçlı gelmişler. Zaten okul çantalarına elbiselerini koyup çıkmışlar" diye konuştu.
 
Yapılacak olan işlemlerin ardından çocukların ailelerine teslim edileceği belirtildi.
 
 
SAKARYA’DA BULUNAN 6 ÇOCUK AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ
 
İstanbul Sancaktepe’de kaybolduktan 1 gün sonra Sakarya’da bulunan 6 çocuk, emniyetteki işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi.  
 
Sancaktepe'de kaybolduklarının ertesi günü Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan aynı mahalleden ortaokul 8. sınıf öğrencisi S.Y., B.K., A.K., M.Ç., A.K. ve B.İ Y. isimli çocuklar, emniyetteki işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi.
 
Çocuklarını emniyetten teslim alan aile üyeleri yaptıkları açıklamalarında, “6 tane okul arkadaşı tatil amaçlı Karasu’ya gelmişler. Hatadır olmuş, çocuklarımıza sağ salim kavuştuk. Şimdi İstanbul’a yola çıkıyoruz” dedi.
 
Çocukların Harem’den otobüsle Karasu’ya geldiğini söyleyen aileler, “Sultanbeyli terminali reşit olmadıkları için bilet vermemiş. Harem’den seyahat etmişler. Sahilde çadır kurmuşlar, eğleniyorlarmış kafalarına göre. Çocukların sağlık durumları da iyi. Çocuklara aile tarafından bir baskı veya gelen bir sıkıntı yok” dediler.