Katliam gibi otobüs kazası

DHA |  12 Haziran 2012 Salı - 19:29 | Son Güncelleme : 12 06 2012 - 19:29

Şöfor uyudu ortalık kan gölüne döndü! Kaza sonucu çok sayıda ölü ve yaralı var...


KÜTAHYA’da sürücünün direksiyon kontrolünü yitirdiği bir seyahat firmasına ait otobüs yol kenarındaki ağaçlık alana daldı, can pazarının yaşandığı kazada 1’i çocuk 7 kişi yaşamını yitirirken, 38 kişi de yaralandı.

Kaza sabah saat 05.30 sıralarında Kütahya girişindeki E Tipi Cezaevi yakınlarında meydana geldi. İstanbul’dan Antalya’ya giden bir seyahat firmasına ait 07 EJM 06 plakalı otobüsün sürücüsü Faruk Demiralp, Kütahya’ya birkaç kilometre kala iddiaya göre direksiyon başında uyukladı. Kontrolden çıkan otobüs, hızla yol kenarındaki ağaçlık bölgeye daldı.
Katliam gibi kaza
Foto galeri için tıklayın

Ağaçlara çarparak hurdaya dönen otobüsteki 45 kişi bir anda kendilerini can pazarında buldu. Kan gölüne dönen otobüstekiler yardımına önce yoldan geçen araçlarda bulunanlar koştu, ardından kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ön tarafı akardeona dönen otobüste yaralılar, kırılan camlardan çıkarılıp ambulanslarla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi ve kentteki diğer hastanelere kaldırıldı. Kütahya Belediyesi İtfaiye ekipleri, akardeona dönen aracın ön bölümündeki cesetleri güçlekle çıkardı.

Otobüsün sürücüsü Faruk Demiralp ile ön tarafta bulunan 1’i çocuk 6 yolcu kaza yerinde ve kaldırıldıkları hastanelerde yaşamlarını yitirirken, yaralanan 38 kişi kaldırıldıkları Kütahya’daki hastanelerde tedaviye alındı. Yaralılardan bazılarının hayati tehlikesinin bulunduğu, ölü sayısının artmasından korkulduğu belirtildi.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtirken, hastanelerdeki yaralılardan bazıları kaza sırasında sürücünün uyukladığını öne sürdü.

DURAN KALBİ ÇALIŞTIRILDI

Kütahya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu sabah meydana gelen otobüs kazasında 6 kişinin öldüğünü 44 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yetkililer, öldü sanılan bir kişinin 112 ambulansıyla kaldırıldığı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan müdahaleyle yaşama döndürüldüğünü bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri 5 kişinin olay yerinde bir kişinin de hastanede öldüğünü, yaralanan 44 kişinin tedavisinin çeşitli hastanelerde sürdüğünü belirtti.

Kazada ölen 6 kişiden sadece otobüs şoförü Faruk Demiralp’in isminin belinlendiğini, diğerlerinin kimliğini belirleme çalışmalarının sürdüğü açıklandı.

ETİKETLER

0