Kars'ta terör örgütü PKK/KCK operasyonu: 4 gözaltı

AA |  21 Haziran 2018 Perşembe - 18:30 | Son Güncelleme : 21 06 2018 - 18:31

Kars'ın Kağızman ilçesinde, PKK/KCK terör örgütü adına sözde Serhat Eyaleti Çemçe-Madur bölgesinde silahlı faaliyet yürüten örgüt mensuplarıyla irtibatlı olanlara yönelik yapılan operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.


Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör  örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik  yapılan çalışmalar devam ediyor.
 
PKK/KCK terör örgütü adına sözde Serhat Eyaleti Çemçe-Madur bölgesinde  silahlı faaliyet yürüten örgüt mensuplarıyla irtibatlı olan örgüt mensuplarına  gıda, sağlık, tıbbi ve yaşamsal malzeme temin ederek milis/iş birlikçilik  faaliyetlerinde bulundukları tespit edilen şüphelilere yönelik düzenlenen  operasyonda 4 kişi yakalandı.
 
Gözaltına alınanların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, bir  şüphelinin evinden FETÖ/PDY ile iltisakı nedeniyle kapatılan yayınevlerine ait  "İsyanın Şifresi Kim Hain, Kim Kahraman" ile Tevrat ve İncil'in de aralarında  bulunduğu çok sayıda örgütsel kitap, ruhsatsız av tüfeği, 2 av tüfeği fişeği, bir  ruhsatsız kurusıkı tabanca ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.
 
Şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.

ETİKETLER