Kapalıçarşı'da konser!

AA |  23 Ekim 2017 Pazartesi - 14:17 | Son Güncelleme : 23 10 2017 - 14:17

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Cumhuriyet Haftası kapsamında vereceği 'Atatürk ve Cumhuriyet Konserleri'nin ilkini Kapalıçarşı'da gerçekleştirdi.


Tuluyhan Uğurlu, Fatih Belediyesi'nin desteğiyle Kapalıçarşı Esnaf Derneği tarafından düzenlenen konserde, 'Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri' adlı eserini dinleyicilerin beğenisine sundu.
 
Uğurlu, tarihi mekanlarda konser vermeyi çok sevdiğini belirterek, "Çünkü her tarihi mekanın mutlaka bize anlatmak istediği, dile getirmek istediği mesajlar olduğunu düşünüyorum" dedi.
 
'Cumhuriyet Haftası'nın idrak edildiğini ifade eden Uğurlu, bu kapsamda ilk konserini Kapalıçarşı'da verdiğini söyledi. Konserde 15 Temmuz şehitleri için yapılan 'Anadolu'nun Kahramanları' adlı bir bölümün olduğuna değinen Uğurlu,"Orada, 15 Temmuz'da bizler için, bu  topraklar için, bu topraklardaki demokrasi için, seve seve kendini feda etmiş insanları da anıyoruz. Tarihteki tüm şehitlerimiz ile beraber bu son yaşamış olduğumuz talihsiz olayların sonucunda hayatını kaybeden şehitlerimize de bir armağan olsun diye bir gönderme de yapıyoruz buradan. Dolayısıyla konserin anlamı, önemi daha da artıyor" değerlendirmesinde bulundu.
 
Uğurlu, 'Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri' esirini daha önce defalarca yurt içinde ve yurt dışında yıllardan beri seslendirdiğini aktararak, "Bu yıl Cumhuriyet Haftası münasebetiyle seslendiriyorum. Tabii Kapalıçarşı'da böyle bir şeyi seslendirmek daha bir anlam ifade ediyor. Geçtiğimiz yıllarda da arkeoloji Müzesi'nde olsun, Topkapı Sarayı'nda olsun, böyle konserler yapmıştım. Kapalıçarşı bence her dönemin abidelerinden biri. Yani sadece bir dönemin anıtı değil, her dönemin anıtı. Dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri de inşallah bir eser olarak her dönemin eseri olur. Benden sonra da sonsuzluğa kalır, ölümsüzlüğe kalır diye ümit ediyorum" şeklinde konuştu.
 
Tuluyhan Uğurlu, 'Atatürk ve Cumhuriyet Konserleri' kapsamında 27 Ekim'de Bodrum'da, 29 Ekim'de Kadıköy'de bir alışveriş merkezinde ve Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, 3 Kasım'da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde ve 10 Kasım'da Adana'da bir otelde sahne alacak.