Kapadokya'da Avrupalı turist artışı yaşanıyor

AA |  01 Ağustos 2018 Çarşamba - 19:33 | Son Güncelleme : 01 08 2018 - 19:33

Kapadokya'da çekimleri yapılan dizi ve filmler, bölgedeki Avrupalı turist sayısının artmasına büyük katkı sağlıyor.


Peribacaları, sıcak hava balonları, yer altı şehirleri ve vadileri ile  ünlü Kapadokya bölgesinde, son zamanlarda Avrupalı turist sayısında önemli artış  yaşanıyor. Avrupa'da gösterime giren ve büyük beğeni toplayan "Todeo Jones 2:  Kral Midas'ın Sırrı" filminin de bunda büyük etkisi oldu.
 
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, reklam, film ve animasyonların  turizm noktasında bölgeye büyük katkı sağladığını söyledi.
 
Kapadokya'da çekilen film ve dizilerin turizme katkı açısından önemine  dikkati çeken Cingil, "Kapadokya'da şu an Çinliler, Koreliler, Fransızlar ve  İspanyollar var. Ruslarda da giderek artış yaşanıyor. Bunda da tanıtımların ve  filmlerin büyük etkisi var. Etkilerini görmeye de devam edeceğiz. İtalya İspanya, Almanya ve Hollanda'dan gelen turistlerde artış var. Strateji anlamında  da çıta yükselmekte." diye konuştu.
 
Polonya'dan Kapadokya'ya ziyarete gelen turistlerden Michal Stachowiak  ise bölgedeki güzelliklere hayran kaldığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Türkiye'ye ve Kapadokya'ya ilk kez geldim. Burayı çok beğendim. Çok  hoşumuza gitti. Ülkemize döndüğümüzde arkadaşlarımıza tavsiye edeceğiz ve  Türkiye'ye tekrar geleceğiz. Gelmeden önce Kapadokya'yı çok merak ediyorduk.  Buradaki en önemli aktivitelerden birinin balona binmek olduğunu öğrendik. Tüm  bölgeyi gezmek istiyoruz."
 
Aynı ülkeden Rafal Maison da Türkiye'nin gezilmesi gereken güzel bir  yer olduğunu dile getirerek, "Gideceğimiz yeri önceden araştırıyoruz. Türkiye'ye  gelirken de biraz araştırdık. En çok görmemiz gereken yerler arasında Kapadokya  ve Pamukkale'nin olduğunu öğrendik. Pamukkale'yi ziyaret ettik, şimdi de  Kapadokya'dayız. Arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye edeceğim. Burada ilk günümüz ve  her şey çok güzel." ifadelerini kullandı.
 

ETİKETLER