Kanada Başbakanı'ndan 'Esselamü Aleyküm' ile başlayan mesaj...

21 Ağustos 2018 Salı - 10:03 | Son Güncelleme : 21 08 2018 - 13:16

Kanada Başbakanı, bayram mesajına 'Esselamü Aleyküm' diyerek başladı. Sosyal medya hesabından yayınladığı bayram mesajında tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutlayan Justin Trudeau, videolu mesajda Kurban Bayramı'nın anlamını da paylaştı.


 
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, sosyal medya hesabından "İyi bayramlar. Sophia ve ben, Kanada ve dünyanın her noktasında Kurban Bayramı'nı idrak eden Müslümanlara en iyi dileklerimizi sunuyoruz" mesajı ile birlikte bir de video yayınladı. 
 
Mesajına 'Esselamü Aleyküm, Herkese Merhaba' diyerek başlayan Kanada Başbakanı Trudeau, bugün Kanada ve dünyadaki tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutladığını ayrıca Haccın da sonu olduğunu söyledi. 
 
Trudeau videolu mesajında Kurban Bayramı'nın fedakârlıklardan ders çıkarmak ve ihtiyaç sahibi olanlara merhamet göstermek için fırsatlar zamanı olduğunu vurguladı.
 
Bir mesaj da Putin'den geldi
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mesajında, İslam’ın Rus halkı arasındaki hoşgörü ve iyiliği teşvik etmeye devam ettiğine işaret ederek, Rusya’daki tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.
Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da ise Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle 800 küçükbaş kurban kesildi.
 
 
Bir mesaj da Putin'den geldi
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, mesajında, İslam’ın Rus halkı  arasındaki hoşgörü ve iyiliği teşvik etmeye devam ettiğine işaret ederek,  Rusya’daki tüm Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.
 
Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti  Kazan’da ise Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle 800 küçükbaş kurban kesildi.
 
    
 
    

ETİKETLER