Kahraman'dan 26. Dönem 3. Yasama Yılı için TBMM'de resepsiyon

AA |  01 Ekim 2017 Pazar - 22:31 | Son Güncelleme : 01 10 2017 - 22:43

TBMM Başkanı Kahraman'ın yeni yasama yılı dolayısıyla verdiği resepsiyona Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve çok sayıda davetli katıldı


TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 26. Dönem 3. Yasama Yılının başlaması dolayısıyla Mecliste resepsiyon verdi. 
 
Tören salonunda düzenlenen resepsiyona, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, YSK Başkanı  Sadi Güven, bazı Bakanlar Kurulu üyeleri, milletvekilleri, bürokratlar, kuvvet  komutanları, yabancı misyon temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Meclis Başkanı Kahraman, konukları tören salonunda tek tek karşıladı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ise tören salonunun bulunduğu binanın önünde  karşıladı ve resepsiyon sonrasında da buradan uğurladı.
 
 
Meclis Başkanı Kahraman'a resepsiyonda kızı Emine Kahraman eşlik etti.
 
Resepsiyona ilk gelen lider Başbakan Binali Yıldırım oldu.
 
Kahraman, Genel Kurul toplantısı sonrasında odasında gerçekleştirilen  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin  katıldığı görüşmeye davet edilmesi konusunda iletişim aksaklığı yaşanan CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu resepsiyona gelişinde öperek karşıladı. Kahraman,  Kılıçdaroğlu ile kısa süre sohbet de etti.
 
 
Rozetlerini değiştirdiler
 
TBMM Başkanı Kahraman ile salonu dolaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici  ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile selamlaştı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu ile ayaküstü sohbet etti. Bu sırada Bakan Eroğlu, Suruç Ovası'nı  sulayan pompaların, yarından itibaren istenen şartlar sağlanıncaya kadar  durdurulacağını ve su verilmeyeceğini bildirdi.
 
 
Eroğlu'nun, enerji ücretini Devlet Su İşlerinin ödediğini söylemesi  üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suyu kesmeyin, Suruçlular parasını öder." dedi.
 
Resepsiyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli'nin yanına gelerek, bir süre sohbet etti.
 
Bahçeli'nin yakasındaki Türk bayrağı rozetine işaret eden Erdoğan,  "Renkleri değiştirmişsiniz." dedi. Bahçeli de elbiselere göre değiştiğini  söyledi.
 
Daha sonra sohbete TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali  Yıldırım da eşlik etti.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın Türk bayrağı rozetini  beğenen Erdoğan, Adan'ın rozetinin fosforlu olduğunu kaydetti. Erdoğan, Adan ile  rozetlerini değiştirirken, Adan "Bayrak değişimi." diyerek espri yaptı. Erdoğan,  "Hayırlı olsun." derken, Kahraman, güzel bir değişim olduğunu ifade etti.
 
Rozet değişiminden sonra Erdoğan, Bahçeli'ye, yeni yasama yılının  hayırlı olması ve daha başarılarla dolu olmasını temenni etti.
 
 
Bahçeli'nin, güzel bir açılış olduğunu söylemesine TBMM Başkanı  Kahraman "Sizin teveccühünüz, katılımınız, şeref vermeniz." sözleriyle karşılık  verdi.
 
Resepsiyon devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman,  Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, tören salonunun yanında bulunan  Mermerli Salon'da bir araya geldi. Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da  hazır bulundu.
 
Kahraman, "Gazetecilerin görüşmede neler konuşuldu?" sorusuna, "Genel  temenniler, yeni döneme ait temenniler." ifadesini kullandı.
 
Öğle saatlerinde de benzer bir görüşmenin gerçekleştiğinin  hatırlatılması üzerine Kahraman, bunun doğal bir durum olduğunu, öğle saatlerinde  Genel Kurul, akşam saatlerinde ise resepsiyon sebebiyle bir araya geldiklerini  söyledi.
 
Kahraman, bir başka gazetecinin Meclis resepsiyonlarında son iki  yıldır alkollü içki servisi yapılmadığını belirterek, nedenini sorması üzerine  ise "Bir nedeni yok. Tabii bir şey. İsteyen mi oldu ki?" değerlendirmesinde  bulundu.
 
 
Böyle bir talep gelmediğini dile getiren Kahraman, ortada bir hadise  olmadığını, kasıt aranmaması gereken bu durumun uygulamasının daha önce de  yaşandığını söyledi.
 
Kahraman, resepsiyonun sonunda Meclis personeliyle hatıra fotoğrafı  çektirdi.
 
Öte yandan konuklar resepsiyonun düzenlendiği salona bu yıl ilk kez X-  Ray cihazından geçerek girdi.