Kadro değişikliği ile ilgili flaş karar!

10 Haziran 2020 Çarşamba - 10:36 | Son Güncelleme : 10 06 2020 - 10:36

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda uzman kadrosunda bulunanlardan daha önce milli emlak kontrolörü kadrosunda istihdam edilenlerin, talep etmeleri halinde Bakanlıkta durumlarına uygun başmüfettiş veya müfettiş kadrolarına atanabilecekler.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Bilgi Teknolojileri  Genel Müdürlüğü kuruldu.1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde yapılan değişiklikle, Aile, Çalışma ve Sosyal  Hizmetler Bakanlığında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı kaldırılarak Bilgi  Teknolojileri Genel Müdürlüğü kuruldu. Düzenlemeyi içeren, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı  Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Kararnamede, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünün görev ve  yetkilerine de yer verildi. Buna göre, mevzuatta bu kararnameyle kaldırılan Bilgi  İşlem Dairesi Başkanlığına ve yöneticisine yönelik atıflar, yeni oluşturulan  Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne ve yöneticisine yapılmış sayılacak.  Öte yandan, kararnameyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında uzman  kadrosunda bulunanlardan daha önce milli emlak kontrolörü kadrosunda istihdam  edilenlerin, talep etmeleri halinde Bakanlıkta durumlarına uygun başmüfettiş veya  müfettiş kadrolarına atanmaları da düzenlendi.    Bakanlıkta idari görevde olanlardan milli emlak kontrolörü kadrosunda  bulunanlar da idari görevlerinin sona ermesinin ardından talepleri halinde  başmüfettiş veya müfettiş kadrolarına atanabilecek. Taşra teşkilatında milli emlak uzmanı kadrosunda milli emlak denetmeni  olarak istihdam edilenler, talep etmeleri halinde bu kadrolarda  görevlendirilecek.
 
  

ETİKETLER

kadro atama müfettiş