Japonya Prensesinin Türk bayraklı ojesi dikkat çekti!

11 Eylül 2018 Salı - 9:10 | Son Güncelleme : 11 09 2018 - 9:10

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Japonya Prensesi Akiko Mikasa ile görüştü. Japonya Prensesi Akiko'nun, ojeyle el tırnaklarına yaptırdığı Türk ve Japon bayrakları dikkati çekti.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutunda Japonya İmparatorlukAilesi mensubu Prenses Akiko Mikasa ile bir araya geldi.Bakan Çavuşoğlu ile görüşen Japonya Prensesi Akiko'nun, ojeyle eltırnaklarına yaptırdığı Türk ve Japon bayrakları dikkati çekti.
 
GÖRÜŞME BASINA KAPALI GERÇEKLEŞTİ
 
Görüntü almasının ardından görüşme basına kapalı gerçekleşti.Prenses Akiko, Çavuşoğlu ile görüşmesinden önce bazı ziyaretler bulundu.
 
 
TIRNAKLARINA JAPON VE TÜRK BAYRAĞI YAPTIRDI
 
Görüşme öncesi Çavuşoğlu ile beraber asına poz veren Akiko'nun, tırnaklarında dikkat çeken bir detay fark edildi. Bakan Çavuşoğlu ile görüşen Japonya Prensesi Akiko'nun, ojeyle el tırnaklarına yaptırdığı Türk ve Japon bayrakları dikkati çekti.
 
JAPON PRENSES'İN TEMASLARI SÜRÜYOR
 
Ankara'daki temaslarına Anıtkabir ziyaretiyle başlayan Prenses Akiko,Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunmuş ve daha sonraMisak-ı Milli Kulesi'ne geçerek, Anıtkabir Özel Defterini imzalamıştı. Japonya Prensesi Akiko, daha sonra Kırşehir'in Kaman ilçesindekiKalehöyük kazı alanı, Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü, Japon Bahçesi veKalehöhük Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret etmişti.
 
Japon Prenses'in Türkiye ziyareti, 14 Eylül'e kadar sürecek.