İYİ Parti GİK üyesi Bahadırhan Dinçaslan istifa etti

AA |  21 Ağustos 2018 Salı - 13:13 | Son Güncelleme : 21 08 2018 - 13:25

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine seçilen Bahadırhan Dinçaslan, görevinden istifa ettiğini duyurdu.


 İYİ Parti'de yaşanan bazı tartışmalar üzerine 12 Ağustos'ta 2.  olağanüstü kurultay yapılmış ve burada genel başkanın yanı sıra 80 üyeden oluşan  GİK belirlenmişti.  Ancak GİK listesine giren isimlerden Bahadırhan Dinçaslan'ın 15 Temmuz  darbe girişimi sırasında darbeyi destekleyen bazı tweetler attığı iddia edilmiş  ve bunlar tartışmalara neden olmuştu.
 
 Dinçaslan'ın, "Ve yayımlanan darbe metninin doğruları söylediğini  bilin sadece. Bizim desteğimize ihtiyaçları yok, evden çıkmayıp izleyin. Yarın  bizimdir" ve "Lütfen bu gerçek deyin, ihtilal oldu deyin" şeklindeki paylaşımları  ve Muhsin Yazıcıoğlu'na yönelik ithamları üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekili ve  İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, sert bir şekilde tepki gösterdi.
 
 "15 Temmuz ihanetine paye verenin, Muhsin Başkana hakaret edenin,  iyilik parantezinde iyilik payesiyle anılması mümkün değildir." ifadesini  kullanan Ağıralioğlu, şunları kaydetti:  "Böylesi kirli düşüncelerin sahibi olan birinin, İyiler Hareketinin  içerisinde yeri yoktur. Maalesef kurultay sürecindeki zaman darlığı böyle bir  hataya sebebiyet vermiştir. Bu hatadan dolayı milletimizden ve teşkilatımızdan  özür diliyoruz."
 
Tartışmalar üzerine kendine ait internet sitesi üzerinden açıklamada  bulunan Dinçaslan, İYİ Parti GİK üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Dinçaslan istifa metninde BBP'nin merhum kurucu genel başkanı Muhsin  Yazıcıoğlu'na yönelik ithamlarını sürdürdü. Dinçaslan'ın, Yazıcıoğlu'na yönelik "Sevmem, rahmetle anmam. Kurduğu  teşkilat yığınla cinayet işlemiş ve alperen adının kötü anılmasına neden olmuş.  Hala aynı fikirdeyim. Türkiye'de tedhiş ve karmaşa ortamı yaratmak isteyenler hep  bu yapıyı kullandılar." sözleri, BBP camiasının da tepkilerine neden oldu.
 

ETİKETLER