Ivanka Trump gitti dilenciler yeniden sokaklara döndü

AA |  05 Aralık 2017 Salı - 11:22 | Son Güncelleme : 05 12 2017 - 11:25

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı ve danışmanı Ivanka Trump'ın Hindistan'ın Haydarabad şehrine yaptığı ziyaret öncesi toplanan dilenciler, yeniden sokaklara döndü.


Hindustan Times gazetesinin haberine göre, Ivanka Trump'ın 28-29  Kasım'da Haydarabad ziyareti öncesi polis tarafından toplanan dilenciler, Trump  gittikten sonra yeniden dilenmeye başladı.
 
Polis, ziyaretten önce toplanan ve sığınmaevlerine yerleştirilen  dilencilerin büyük bir bölümünün bir daha dilencilik yapmayacakları sözünü  vermelerinin ardından serbest bırakıldığını belirtti.
 
Yetkililer, serbest bırakılan dilencilerin yeniden dilenmeye  başlamaları halinde haklarında soruşturma açılacağını ifade etti.
 
 
 
Gazete, bu uyarıya rağmen dilencilerin şehirde tekrar görüldüğünü  yazdı.
 
"Girişimcilik Zirvesine" katılmak için 28 Kasım'da Hindistan'ın  Haydarabad şehrine gelen Trump'ın ziyareti öncesi şehirde önlemler alınmıştı.
 
 Şehrin "imajı" için sokaklardaki yüzlerce dilenci ve evsiz, ziyaretten  haftalar önce toplanarak bakımevlerine yerleştirilmişti.
 
Haydarabad polisi, sokaklarda dilenmeyi 7 Ocak 2018'e kadar  yasaklamıştı.
 
Trump'ın ziyareti öncesi sokakları dilencilerden "temizlemek" isteyen  polis, dilencileri ihbar edenlere 7,5 dolar para ödülü verileceğini duyurmuştu.
 
Yerel basın, bu önlemlerin Trump'ın ziyareti için alındığını yazsa da  polis, bunun, sokakların dilencilerden temizlenmesi için yapıldığını savunmuştu.
 
  
 
 

ETİKETLER