İtalya'dan yürüyerek Çin'e gidiyor

AA |  25 Nisan 2019 Perşembe - 13:38 | Son Güncelleme : 25 04 2019 - 13:46

İtalya'nın Napoli kentinden yürüyerek Çin'e gitmek üzere yaklaşık 6 ay önce yola çıkan Daniele Ventola Sinop'a ulaştı.


İtalya'nın Napoli kentinden yaklaşık 6 ay önce yola çıkan  ve yürüyerek Çin'e ulaşmayı hedefleyen Daniele Ventola, Sinop'ta mola verdi. 
 
Daniele Ventola, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günde yaklaşık 30  kilometre yol katettiğini,  mola verdiği yerlerde çadır kurduğunu, olumsuz hava  koşulları olması halinde ise otel ve pansiyon gibi yerlerde konakladığını  söyledi.
 
Türkiye'ye yaklaşık iki ay önce giriş yaptığını belirten Ventola,  yolcuğunun en güzel zamanlarının Türkiye'de geçtiğini anlattı.
 
"Burada insanlar çok sıcakkanlılar"
 
Ventola, Sinop'a ulaşana kadar güzergahı üzerindeki insanlarla sohbet  etme ve tanışma fırsatı bulduğunu ifade ederek, şunları aktardı:
 
"Yolculuğum çok güzel geçiyor, özellikle Türk insanı bana yakın ve  sıcak davranıyor. İtalya'dan başladığım yürüyüşümü gelecek yıl Çin'de tamamlamayı  hedefliyorum. Taşıdığım çantam biraz ağır o nedenle yolculuk sırasında zorluk  çektiğim zamanlar oluyor ama yine de günde ortalama 30 kilometre yol yürüyorum.  Türkiye'de olmaktan son derece mutluyum. Çünkü burada insanlar çok sıcakkanlılar.  Daha önceden Türk arkadaşlarım da olmuştu. Onlar da gideceğim yerlerle ilgili  bana bilgi veriyorlar."
 
Sinop'un da çok güzel bir şehir olduğunu söyleyen Ventola,"Tarihi  yapılar çok dikkatimi çekti. Gezdim, gördüm, bu şehir bir harika." diye konuştu.
 
  

ETİKETLER

italya napoli çin