İstinye Üniversitesi'ne yoğun ilgi

02 Ağustos 2016 Salı - 12:03 | Son Güncelleme : 02 08 2016 - 12:05

Sağlık alanında tam donanımlı bir araştırma hastanesi kurmakta olan İstinye Üniversitesi’nin güçlü akademik kadrosu, eğitim olanakları, burs seçenekleri ve özel sağlık sigortası imkanı öğrencilerden tam puan aldı.


27 hastane, 2 bin doktor ve 14 bin çalışanıyla Türkiye’nin en büyük hastane markalarını bünyesinde bulunduran MLPCare Grubu tarafından kurulan İstinye Üniversitesi’nin Tanıtım Günleri, Topkapı’da bulunan 47 bin 298 metrekare Sağlık Kampüsü’nde öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, fakülte ve yüksekokul öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Tanıtım Günleri kapsamında İstinye Üniversitesi’nin akademik kadrosu, burs seçenekleri, kampüsü, sosyal faaliyet alanları ile sunacağı diğer tüm eğitim olanakları hakkında detaylı bilgi veriliyor. İstinye Üniversitesi’nin sağladığı diğer olanakların yanı sıra Tıp Fakültesi’nde ilk 15 bine giren öğrencilerine ekstra burs vererek başarılı öğrencileri desteklemesi, kendi hastanelerinde staj imkanı sunması ve her öğrencisine özel sağlık sigortası yaptırması öğrenci ve velilerden büyük beğeni topluyor. 

Prof. Dr. Melih Bulu: “Sağlık sektöründe nitelikli insan kaynağı yetiştireceğiz” 

Tam donanımlı bir araştırma hastanesi kurmakta olan İstinye Üniversitesi’nin 2016-2017 akademik yılında Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile 5 lisans ve 6 önlisans programıyla eğitime başlayacağını belirten İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu şunları söyledi: “İstinye Üniversitesi olarak, Türkiye’nin lider sağlık grubunun desteğinin sağladığı büyük avantajla özellikle sağlıkla ilgili bölümlerde çok hızlı bir şekilde en üst sıralara yerleşmeyi hedefliyoruz. Topkapı Sağlık Kampüsü’nde sağlık alanında eğitim vererek, sağlık sektöründe nitelikli insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasında büyük rol oynayacağız. İstinye Üniversitesi olarak bu yıl, Türkiye’den 660, yurtdışından 240 öğrenci kabul edeceğiz. Öğrencilerimizi kabul ederken onların akademik ve sosyal gelişimleri için her ayrıntıyı düşündük. Her öğrencimiz Türkiye’nin en büyük özel sağlık grubuna dahil olacak ve üniversitemizin arkasındaki bu güçlü hastane ağından faydalanabilecek. Ayrıca bu büyük aileye giren ve bize emanet edilen her öğrencimize özel sağlık sigortası yaptıracağız. Üniversitemizin arkasındaki yapısal güç ve sunduğu olanaklar ile sadece geleceğin doktorlarını, hemşirelerini veya sağlık hizmetlerinde görev alacak diğer çalışanlarını değil geleceğin bilim insanlarını, araştırmacılarını ve girişimcilerini de yetiştireceğiz.”