İşte Geleceğin Taksisi

27 Ekim 2010 Çarşamba - 21:24 | Son Güncelleme : 27 10 2010 - 21:24

Karsan, New York taksi ihalesine katıldığı Geleceğin Taksisi’nin ilk konseptini üretti


Araç, ilk kez Autoshow’da sergilenecek. Karsan’ın 27 Mayıs’ta ABD’de katıldığı taksi ihalesi için yarattığı Geleceğin Taksisi’nin yürüyen prototipi 2011’in ilk çeyreğinde tamamlanacak. Taksi, 2012’de nihai haline kavuşup, 2013’te yollara çıkmaya hazır hale gelecek. Taksi ihalesinin sonucunun bu yıl sonuna kadar açıklanması bekleniyor. Ford ve GM’in de yer aldığı ihalede, Karsan ile Nissan bir adım öne geçmişti.

Autoshow bugün açılıyor

Uluslararası İstanbul Autoshow 2010, Yeşilköy’deki CNR EXPO’da bugün kapılarını basına ve VIP’ye açıyor. 2 yılda bir yapılan Autoshow, 29 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında ziyaretçiler tarafından gezilebil. 8 salona yayılacak Autoshow’da 90’ı yeni olmak üzere 500’e yakın model ziyaretçilerle buluşacak. Fuarın gözdeleri ise ilk kez sergilenecek elektrikli araçlar olacak.

1 milyon ziyaretçinin beklendiği Autoshow, rekora koşan otomotiv satışlarına doping etkisi yapacak. Autoshow’a öncekine oranla daha yoğun ilgi olacağını belirten Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, fuarın bayram öncesine gelmesinin yüksek satış bağlantısı yapmalarına katkı sağlayacağını söyledi.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, 2010’un rekor yıl olan 2005’i zorlayan bir satış hacmiyle kapanabileceğini belirterek, “Fuarın bu olumlu havaya önemli bir katkısı olacak” dedi. Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu da Autoshow’un yılın son ayları için ek bir güç olacağını kaydetti.

ETİKETLER

0