İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni kaldırıldı

30 Haziran 2020 Salı - 7:13 | Son Güncelleme : 30 06 2020 - 11:34

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izninin kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.


Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin kaldırıldığı bildirildi. 
 
Bugünkü sayıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yer alan kararda, "Kurucu vakfına kayyım atanan ve garantör üniversitesi tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut mal varlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceği tespit edilen ve bu durumu da Yükseköğretim Kurulu'nca onaylanan İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin kaldırılmasına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ek 11'inci maddesi gereğince karar verilmiştir" denildi. 
 
İstanbul Şehir Üniversitesi, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında açılmıştı. 
 
YÖK'TEN AÇIKLAMA GELDİ
 
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan  açıklamada, faaliyet izni kaldırılan İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin  eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri için her türlü tedbirin alınacağı  bildirildi.