İstanbul otogarının ismi "İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı" oldu

AA |  28 Temmuz 2016 Perşembe - 17:31 | Son Güncelleme : 28 07 2016 - 17:31

Büyük İstanbul Otogarı'nın ismi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanların hatırasına "İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı" olarak değiştirildi.


Galip Öztürk Yatırımlar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk,  yaptığı açıklamada, FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği askeri darbe  girişimine tepki olarak, Avrasya Terminal İşletmeleri (AVTER) AŞ'nin bünyesinde  hizmet veren Büyük İstanbul Otogarı'nın isminin, "İstanbul 15 Temmuz Demokrasi  Otogarı" olarak değiştirildiğini belirtti.
 
AVTER Yönetim Kurulu'nun aldığı kararın önemli olduğunu ve FETÖ'ye  karşı verilen mücadeleyi ikinci bir İstiklal Savaşı gibi gördüğünü anlatan  Öztürk, "Milletimiz 15 Temmuz akşamı büyük bir sınav verdi.  Vatanımıza,  bayrağımıza, demokrasimize,  devletimize canı pahasına sahip çıktılar.  Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum." ifadelerini  kullandı.
 
Öztürk, 15 Temmuz ile şehitlerin asla unutulmaması, onların  hatıralarının ilelebet yaşatılması gerektiğini belirterek, "Ülkemiz için can  veren 'Ülkemizi FETÖ'ye teslim etmeyeceğiz' diyen o kahraman insanlarımız için ne  yapsak azdır. Allah hepsinden razı olsun." değerlendirmesinde bulundu.
 
Kendisinin de FETÖ'nün kumpasıyla mağdur edilen bir iş adamı olduğunu  savunan Öztürk, şunları aktardı:
 
"İlerleyen dönemde 15 Temmuz'da ülkemizin nasıl bir uçurumdan  döndüğünü çok daha iyi anlayacağız. Zaten terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in  yaptığı açıklamalar, ülkemizi kimlere satmak istediklerini, kimler adına işgal  etmek istediklerini açıkça gösteriyor.  Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep  Tayyip Erdoğan'dan, Başbakanımız Binali Yıldırım'dan ve FETÖ'nün darbe girişimine  karşı çıkan diğer siyasi liderlerden de Allah razı olsun. 'Bu vatan  mücadelesidir' deyip birlik oldular. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın  önderliğinde milletimiz FETÖ'cü vatan hainlerine geçit vermedi."
 
Büyük İstanbul Otogarı'nın yeni adını taşıyan tabelası da önümüzdeki  günlerde asılacak.
 
Yönetim Kurulu kararı, AVTER'in işlettiği Çanakkale, Kırıkkale,  Kayseri, Havza ve Çarşamba otogarlarını da kapsıyor. Bu 5 otogarın da adı 15  Temmuz Demokrasi Otogarı olarak değiştirildi.