İstanbul Kayabaşı konut proje tasarım yarışması sonuçlandı

25 Mayıs 2009 Pazartesi - 15:29 | Son Güncelleme : 25 05 2009 - 15:29

İstanbul Kayabaşı Bölgesi İçin Konut Tasarımı Ulusal Mimari Fikir Proje Yarışması sonuçlanmıştır


T.C. BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI

İSTANBUL-KAYABAŞI BÖLGESİ İÇİN KONUT TASARIMI ULUSAL MİMARİ FİKİR PROJE YARIŞMASI

İstanbul-Kayabaşı Bölgesi İçin Konut Tasarımı Ulusal Mimari Fikir Proje Yarışması sonuçlanmıştır. Jüri değerlendirmesi sonucu 8 eşdeğer ödül ve 8 satınalma derecesine layık görülen projeler ile müelliflerine ait bilgiler aşağıda verilmektedir:


ÖDÜL ALAN PROJELER;

- 11 sıra nolu, 67352 rumuzlu proje

Müellifler:
Rahmi Uysalkan (ODTÜ)
Emine Didem Durakbaşa (TU-Wien)
Volkan Taşkın (İTÜ)

Danışman:Gülay Mizan Yamanlı (YTÜ)

Yardımcılar: Aslin Ersan (MSGSÜ)
M. Cihan Poçan (Bahçeşehir Ü.)

-17 sıra nolu, 10193 rumuzlu proje

Müellifler:
Gökhan Kulöz-Ekip Temsilcisi (UÜ)
Murat Yüksel (UÜ)
Erol Çöpoğlu (UÜ)
Serdar Eker (UÜ)

Danışmanlar:Sinan Gürçay
M. Zeyat Hattapoğlu
Jülide Alp
Emrah Karabayır

Yardımcılar: Nusret Arslan (UÜ)
Mualla Ergüder (UÜ)
Yusuf Uyar-Öğrenci (UÜ)
Yalınay Gürçay-Öğrenci (Doğuş Ü)
Güray Çöpoğlu-Öğrenci (GÜMMF)

-23 sıra nolu 18437 rumuzlu proje

Müellifler:
Esen Selçuk Avcı-Ekip Temsilcisi (Bath Ü-İngiltere)

Danışmanlar:Peter Clegg
Bill Gething

Yardımcılar: Nil Aynalı
Ebru Belentepe
Tomasz Borowiak
Alper Derinboğaz
Koldo Gil
Artan Hysa
Avşar Karababa
Markus Lehto
Burak Ünder

-33 sıra nolu 07529 rumuzlu proje

Müellifler:
Nimet Aydın-Ekip Temsilcisi (GÜMMF-ODTÜ)

Yardımcılar: Ali Düzdağ (İTÜ)
Ebru Öztürk (Anadolu Ü.)
Seda Aydın (KTÜ)
Tuğrul Büyükköken (SÜ)
Mürvet Şahin (SÜ)
Esra Güven (SDÜ)

-47 sıra nolu 10196 rumuzlu proje

Müellifler:
Gökhan Kodalak-Ekip Temsilcisi (YTÜ)

Yardımcı:Tuğçe Akbay (YTÜ)

-49 sıra nolu 74865 rumuzlu proje

Müellifler:Cem İlhan-Ekip Temsilcisi (İTÜ)

Yardımcılar: Keriman Afyonlu
Türkan Kahveci
Aydoğan Özsoy
Sezgin Bilgin

-53 sıra nolu 13509 rumuzlu proje

Müellifler:
Özgür Bingöl-Ekip Temsilcisi (MSGSÜ)
İlke Barka (MSGSÜ)
Emre Savga (MSGSÜ)
Tuba Bilgiç (MSGSÜ)

- 66 sıra nolu 20704 rumuzlu proje

Müellifler:
Derya Ekim Öztepe-Ekip Temsilcisi (YTÜ)
Ozan Öztepe (YTÜ)

Danışmanlar:H. Taylan Akgün (İnş. Müh.) (YTÜ)
Süleyman Akım (Makine Müh.) (İDMMA)

Yardımcılar: Deniz Çubukçu (İç Mimar)
Betül Karanfil (Mimarlık Öğrencisi)

SATINALMA İLE DERECELENDİRİLEN PROJELER;

-3 sıra nolu 19679 rumuzlu proje

Müellifler:Hasan Sıtkı Gümüşsoy (YTÜ)

Yardımcılar: Özlem Bütün (YTÜ)
Bige Altuğ (YTÜ)
Çiğdem Karamürsel-öğrenci (YTÜ)
Nursen Gümüşsoy-öğrenci (YTÜ)

-15 sıra nolu 71820 rumuzlu proje

Müellifler:Mustafa Burak Sağlıkova-Ekip Temsilcisi (MSGSÜ)
Korkut Yıldırım (MSGSÜ)

Danışman:Hüseyin Yalçın Sağlıkova (GSA)

-42 sıra nolu 19519 rumuzlu proje

Müellifler:Tolga İltir (GÜMMF)
Ersin Pögün (İTÜ)

-46 sıra nolu 57963 rumuzlu proje

Müellifler:Zeynep Dinler-Ekip Temsilcisi (İTÜ)
Ahmet Verdil (YTÜ)
Yardımcı:Demet Dinler (ODTÜ)

-57 sıra nolu 75731 rumuzlu proje

Müellifler:Özgür Kerem Bulur (YTÜ)
Kamil Kaptan (YTÜ)

-58 sıra nolu 24095 rumuzlu proje

Müellifler:Hakkı Akyol (Braunschweig Teknik Üniversitesi)

Danışman:Assmann Beraten+Planen GmbH

Yardımcılar: Miriam Carames-Miller
Jacqueline Jacobs
Bedri Murat Büyükalp

-68 sıra nolu 04927 rumuzlu proje

Müellifler:Ayhan Usta-Ekip Temsilcisi (KTÜ)
Evrim Düzenli (KTÜ)

-86 sıra nolu 20405 rumuzlu proje

Müellifler:Mehmet Zafer Ünal (MSGSÜ)

Danışman:Bike Ünal
Yunus Engindeniz

ETİKETLER

0