İstanbul'da tüm yollar trafiğe açıldı!

06 Nisan 2019 Cumartesi - 10:47 | Son Güncelleme : 06 04 2019 - 11:41

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na "Büyük Göç" olarak adlandırılan tarihi taşınma işlemiyle ilgili trafikte yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirler kapsamında kapatılan yollar açıldı.


İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre taşınmanın büyük  oranda tamamlanması üzerine kapatılan yollarda yeniden trafik akışı sağlandı. Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na "Büyük Göç" olarak adlandırılan tarihi taşınma nedeniyle trafiğe kapatılan yollar açıldı.
 
Bu kapsamda, Atatürk Havalimanı ile Mahmutbey Batı Kavşağı istikameti,  Mahmutbey Batı Kavşağı ile İstanbul Havalimanı istikameti, İstanbul Havalimanı  ile Atatürk Havalimanı arasındaki Kuzey Marmara Otoyolu ile Basın Ekspress yolu,  Mahmutbey Batı Kavşağı ile Yeşilköy Havuzlu Kavşağı istikameti, Yavuz Sultan  Selim ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun Reşadiye Kavşağı ile Yassıören Kavşağı  istikameti trafiğe açıldı.
 
  
 
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Taşınmamız büyük oranda tamamlandı.Kapalı olan yollar ulaşıma açıldı. Bu süre zarfında yardımını esirgemeyen başta Ulaştırma Bakanımız ve Bakanlık yetkililerine, İstanbul Valimize ve Mülki İdare Amirimize, tüm kamu kurum ve kuruluşları yetkili ve çalışanlarına teşekkür ederiz" dedi.