İstanbul'da vapur seferleri normale döndü

AJANSLAR |  10 Nisan 2018 Salı - 7:11 | Son Güncelleme : 10 04 2018 - 10:04

İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle tüm vapur seferleri iptal edildi. Seferler 09:46 itibarı ile yeniden yapılmaya başlandı.


Şehir Hatları AŞ'den yapılan açıklamaya göre, kentte etkili olan yoğun sis dolayısıyla saat 07.05 itibarıyla Karaköy-Kadıköy, Üsküdar-Eminönü, Beşiktaş-Kadıköy, Anadolu Kavağı-Sarıyer, Anadolu Hisarı-Eminönü,  Bostancı-Karaköy, Eminönü-Kadıköy ve İstinye-Çubuklu vapur seferlerinin iptal edilmesi kararlaştırıldı.
 
Vapur seferlerinin iptal edilmesi yüzünden Marmaray seferlerinde yoğunluk yaşandı.
 
NORMALE DÖNDÜ
 
Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamaya göre, sisin etkisini yitirdiği bölgelerde, Karaköy-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy ve Eminönü-Üsküdar seferleri yeniden başladı.
 
Yoğun sis nedeniyle Şehir Hatları'nın tüm seferleri, saat 07.05 itibarıyla iptal edilmişti.
 
GÖRÜŞ MESAFESİ DÜŞTÜ
 
Öte yandan kentin genelinde etkili olan sis nedeniyle Şişli'nin yanı sıra boğaza kıyısı olan Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar ve Beykoz, Haliç'te Fatih, Eyüpsultan, Beyoğlu  ilçeleri ile diğer bölgelerde görüş mesafesi yer yer 100 metreye kadar düştü.
 
Yoğun sisten dolayı Boğaz köprüleri, Ortaköy Camisi, kentin önemli  tarihi sembollerinden Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camisi'nin de siste kaybolduğu görüldü.
 
Boğaz köprüleri ve kentin ana arterlerinde yoğun sisin etkisiyle araç trafiğinin yavaş ilerlediği dikkati çekti.