İstanbul'da okullar tatil edildi

24 Şubat 2019 Pazar - 18:04 | Son Güncelleme : 25 02 2019 - 0:08

İstanbul'da olumsuz hava koşulları ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle  yarın (bugün) kent genelindeki resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında  eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. 
 
Vali Yerlikaya, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojik veriler ile  bölgede görülen kar yağışı ve olumsuz hava durumu nedeniyle yarın (bugün) kent  dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında  eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.
 
Söz konusu kararla yarın(bugün) ve 58 sayılı genelge uyarınca, kamu kurum ve  kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile  personelin de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil  süresince izinli sayılacağını belirten Yerlikaya, "Vatandaşların kar yağışı  nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli  olmalarında fayda bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.