İstanbul'da 'Kurt Kapanı-6' operasyonu!

AA |  19 Haziran 2017 Pazartesi - 14:19 | Son Güncelleme : 19 06 2017 - 17:48

İstanbul'da hava ve deniz polisinin desteğiyle "Kurt Kapanı-6" operasyonu kapsamında, vapur iskeleleri, umuma açık mekanlar, vatandaşların yoğun olduğu bölgeler ve otoyolların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama gerçekleştirildi.


 

İstanbul'da hava ve deniz polisinin desteğiyle Anadolu yakasında gerçekleştirilen "Kurt Kapanı-6" operasyonu tamamlandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün koordinasyonunda düzenlenen operasyona, Anadolu yakasındaki ilçe emniyet müdürlükleri ile emniyete bağlı şubelere bağlı bin polis katıldı.

İstanbul emniyetine bağlı Havacılık Şube Müdürlüğüne ait polis  helikopteri, Deniz Şube Müdürlüğüne ait polis botları ve dedektör köpeklerin de  katıldığı operasyon çerçevesinde, Sabiha Gökçen Havalimanı, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olan semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu noktalarda uygulamalar yapıldı.

 

Polis ekipleri, şüpheli görülen şahısların Genel Bilgi Toplama (GBT)  sorgulamasını yaparken, umuma açık mekanlar ve iş yerleri ile araçlarda da  aramalar yapıldı.

"Kurt Kapanı-6" operasyonu saat 16.00'da sona ererken, gözaltı sayısı  ve ele geçirilen suç unsurlarıyla ilgili bilginin emniyet tarafından daha sonra  paylaşılacağı bildirildi.