İstanbul'da gökyüzünü kara bulutlar kapladı

DHA |  25 Eylül 2018 Salı - 8:22 | Son Güncelleme : 25 09 2018 - 9:51

Meteoroloji'den peş peşe gelen fırtına uyarılarının ardından beklenen oldu. Başta İstanbul olmaz üzere yurdun birçok yerinde sıcaklıklar ani düşüş gösterirken, kentte gece boyu şiddetli fırtına etkili oldu. Öte yandan İstanbul'un üzerini kara bulutlar kapladı...


İstanbul güne gökyüzünü kaplayan kara bulutlarla uyandı. İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok şehrinde hava sıcaklıklarının 8 ile 15 derece arasında düşüş göstereceği yönünde uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için fırtına uyarısı da yapmıştı. Gece boyunca şiddetli rüzgarın etkisi altında olan İstanbul'da ağaçlar devrilmiş, dalgalar metrelerce yükselmişti. Hava sıcaklığının da büyük oranda düşüş yaşadığı görülen İstanbul'da havanın aydınlanmasıyla birlikte, gökyüzünü kaplayan kara bulutlar gün yüzüne çıktı. Gece boyunca etkili olan şiddetli rüzgar da sabah saatlerinde etkisini sürdürdü. Eminönü sırtlarından Haliç, Galata, Boğaz, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Çamlıca'nın üstünde yoğunlaşan bulutların gökyüzünü tamamen kapattığı görüldü.
 
 
BAZI İDO VE BUDO SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ
 
Olumsuz hava koşulları deniz trafiğini aksatıyor. Fırtına nedeniyle bazı İDO ve BUDO seferleri iptal edildi.
 
İptal edilen seferler şöyle:
 
10:30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)
 
09:30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
 
09:30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
 
09:00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
 
09:00 Bursa (Mudanya) - Armutlu (İhlas)
 
08:30 Bursa-Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Kadıköy
 
07:45 Bandırma-Yenikapı-Bostancı
 
07:30 İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)
 
07:00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
 

FIRTINA, GÖKÇEADA'YA ULAŞIMI DURDURDU

ÇANAKKALE'nin Gökçeada ilçesine bugün yapılması planlanan feribot seferleri, kuvvetli poyraz nedeniyle iptal edildi.

Kuzey Ege Denizi'nde sabah erken saatlerde etkili olmaya başlayan fırtına nedeniyle Kabatepe-Gökçeada arasındaki feribot seferlerinde aksamalar meydana geliyor. Saatteki hızı 70 kilometreyi bulan poyraz fırtınası nedeniyle Gestaş firması, Gökçeada'ya gün içinde yapılması planlanan bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu. Buna göre, sabah saat 07.00'de Gökçeada ve Kabatepe'den karşılıklı yapılması planlanan seferler yapılamadı. Kabatepe ve Gökçeada'dan saat 10.00'da karşılıklı yapılması gereken seferler de iptal edildi. Ayrıca saat 13.00'deki Kabatepe-Gökçeada seferinin de yapılamayacağı bildirildi.

Gestaş firmasının Geyikli-Bozcaada hattındaki seferleri ile boğaz hattındaki seferleri ise aksamadan devam ediyor.