İstanbul'da flaş karar! Metro seferleri iptal

22 Eylül 2019 Pazar - 16:28 | Son Güncelleme : 22 09 2019 - 17:53

İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin (TEKNOFEST İstanbul) son gününde Atatürk Havalimanı ziyaretçi akınına uğradı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle İstanbul Valiliği ve İBB, Atatürk Havalimanı metro istasyonuna yolcu taşımacılığının aşırı kalabalık olması ve risk oluşturması nedeniyle durdurulduğunu duyurdu.


TEKNOFEST'19'un son günü yoğun bir katılım yaşandı. Atatürk Havalimanı'na ulaşımın sağlandığı metro durağında yoğunluk nedeniyle izdiham oluştu. Havalimanına gidiş yönünde metro seferleri durdurulurken, sadece Yenikapı yönüne ise seferler yapıldı.
 
 
Yoğunluk nedeniyle festival alanından çıkan bazı vatandaşlar Atatürk Havalimanı metro istasyonuna dışarıdan yürüyerek ulaşmaya çalıştı. Polis metro istasyonuna girişte izdihamı önlemek için vatandaşları gruplar halinde içeri aldı. Bu arada bazı ziyaretçiler ise getirilen otobüslerle Yenibosna metrobüs ve metro durağına sevk edildi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Valiliği, ortaklaşa aldıkları kararla kalabalığın risk oluşturduğu gerekçesiyle Atatürk Havalimanı Metro İstasyonu'na yolcu taşımacılığını durdurdu.
 
Metro İstanbul, 21 Eylül 2019'da M1 Yenikapı-Atatürk Havalimanı/Kirazlı metro hattında 562.230 yolculuk ile hatta ait günlük yolcu taşıma rekorunun kırıldığını duyurmuştu.