İstanbul'da fırtına! 2 kişi yaralandı...

AA/İHA |  13 Eylül 2019 Cuma - 12:02 | Son Güncelleme : 13 09 2019 - 12:42

İstanbul Esenyurt’ta inşaat halinde olan bir binanın tuğlaları rüzgar nedeni ile yıkıldı. O sırada yoldan geçen 2 vatandaş tuğlaların altında kalarak yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.


Meteoroloji'nin ağış ve fırtına uyarılarının ardından bu sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da yağmur başladı. Sağanak yağmur bazı ilçelerde etkili oluyor. 
İstanbul Esenyurt’ta inşaat halinde olan bir binanın tuğlaları rüzgar nedeni ile yıkıldı. O sırada yoldan geçen 2 vatandaş tuğlaların altında kalarak yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.
 
AKOM UYARMIŞTI!
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM, İstanbul'da yarın  beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle vatandaşları uyarmıştı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve  AKOM'un hava tahminlerine göre, kentte yarın sabah 09.00 gibi rüzgarın kuzeyden  kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde saatte 50-80 kilometre hızla etkili  olması bekleniyor.  AKOM, yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenen fırtına  nedeniyle ağaç, direk, tabela devrilmesi çatı uçması gibi olaylara karşı  vatandaşları da özellikle uyardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi birimleri, fırtına nedeniyle meydana  gelebilecek olumsuzluklara karşı teyakkuza geçti. AKOM'dan yönetilecek  çalışmalarla anlık müdahalelerde bulunulacak.  Deniz ulaşımında aksama olması halinde ise İETT, Otobüs AŞ ve Metro  İstanbul seferleri artırılacak.
 
 
TRAKYA İÇİN DE FIRTINA UYARISI
 
Tekirdağ’ın Malkara İlçesinde belediye hoparlörlerinden  çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması yönünde, kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı.Malkara Belediyesi tarafından, kuzey ve kuzey doğu yönlerinden kuvvetli ve şiddetli olarak gelmesi tahmin edilen fırtına şeklindeki şiddetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kent genelinde bulunan hoparlörlerden  kısa süreli aralıklarla dikkatli olunması yönünde uyarı anonsları yapıldı.
 
'ÇATI UÇMASI, AĞAÇ DEVRİLMESİ YAŞANABİLİR'
 
Belediyeden yapıyan anonslarda, "Marmara bölgesinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne için kuzey ve kuzey doğu yönlerden kuvvetli ve şiddetli olarak fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmekte muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi  gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması halkımıza duyurulur" denildi
 
 

ETİKETLER