• Haberler »
  • Ekonomi Haberleri »
  • İşsizlik ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik ödeneği yattı mı? Mayıs ayı işsizlik maaşı ödeme tarihleri

İşsizlik ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik ödeneği yattı mı? Mayıs ayı işsizlik maaşı ödeme tarihleri

01 Haziran 2020 Pazartesi - 12:35 | Son Güncelleme : 01 06 2020 - 12:42

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin yapılacağı tarihi açıkladı. Peki, İşsizlik ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik ödeneği yattı mı? Mayıs ayı işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak? İşte mayıs ayı işsizlik ödemelerinin yapılacağı tarih...


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin yapılacağını bildirdi. İşsizlik ödeneği alan pek çok kişi de İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşsizlik ödeneği ne zaman yatacak? İşsizlik ödeneği yattı mı? sorularını araştırıyor. İşte mayıs ayı işsizlik ödemelerinin yapılacağı tarih...
 
İŞSİZLİK MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.
 
Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 5 Haziran'da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alındığını ifade etti.
 
Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti. 
 
MAYIS AYI İŞSİZLİK ÖDEMELERİ NEREYE YATACAK?
 
Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.
 
MAYIS AYI İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEME TARİHLERİ
 
Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:
 
"Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre, T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran'da, 2 olanlara 2 Haziran'da, 4 olanlara 3 Haziran'da, 6 olanlara 4 Haziran'da, 8 olanlara da 5 Haziran'da ödemeler yapılacak."