İsrail Suriye'de 3 askeri hedefi vurdu

AA |  12 Temmuz 2018 Perşembe - 9:53 | Son Güncelleme : 12 07 2018 - 9:53

İsrail ordusu, insansız hava aracının (İHA) İsrail hava sahasını ihlaline karşılık Suriye'de 3 askeri hedefi vurduğunu açıkladı.


Ordudan yapılan yazılı açıklamada, dün Taberiyye Gölü üzerinde İsrail  hava sahasını ihlal ettiği için düşürülen İHA'ya karşılık olarak gece saatlerinde  Suriye'de 3 askeri hedefin vurulduğu belirtildi.
 
Açıklamada, ordunun, İsrail devletinin egemenliğine ve vatandaşlarına  zarar vermeye yönelik ihlal girişimlerine karşı sert ve sıkı bir şekilde hareket  etmeye devam edeceği dile getirildi.
 
Ordunun açıklamasında, Suriye'ye ait askeri hedeflerin nasıl  vurulduğuna dair bilgi verilmedi.
 
Bu gelişme, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin ile Moskova'da görüşmesiyle eş zamanlı gerçekleşti.
 
Netanyahu, Putin ile görüşmesinde, insansız hava aracının düşürülmesi  konusuna değinerek, İsrail hava sahası veya topraklarına yönelik herhangi bir  ihlal teşebbüsüne karşı sert ve sıkı bir şekilde karşılık vermeye devam  edeceklerini söylemişti.
 
İsrail ordusundan dün yapılan açıklamada, İsrail hava sahasını  yaklaşık 10 kilometre ihlal eden insansız hava aracının Taberiyye Gölü üzerinde  patriot füzesiyle vurularak düşürüldüğü bildirilmişti.
 
  

ETİKETLER

İSRAİL İHA SURİYE