İsrail'in Ankara Büyükelçisi ülkesine döndü!

AA |  16 Mayıs 2018 Çarşamba - 10:48 | Son Güncelleme : 16 05 2018 - 12:10

Türkiye'nin ülkesine dönmesini istediği İsrail'in Ankara Büyükelçisi Naeh ülkesine döndü. Elçi havalimanında böyle görüntülendi.


 İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Atatürk  Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla ülkesine gitti. Ankara'dan sabah saatlerinde tarifeli uçakla İstanbul'a gelen Naeh,  bir süre Atatürk Havalimanı'nda uçuş saatini bekledi. VIP Salonu'nu kullanmayan  İsrail Büyükelçisi Naeh, Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde yolcuların kullandığı  alanda bilet işlemlerini yaptırdı.
 
Pasaport kontrolünün ardından terminaldeki 205 numaralı salona gelen,  burada sıraya girerek özel yer hizmetleri firması tarafından yapılan rutin  güvenlik prosedürleri uygulanan Naeh, bazı kontrollerden geçti.  Yanında bir koruması ve bazı konsolosluk görevlileri bulunan Naeh'in  spor bir kıyafet giydiği, basın mensuplarının görüntü almasından tedirgin olduğu  görüldü. Görevlilerle bir süre görüşen Naeh, uçağın kapısına giderken kendisini  görüntüleyen gazetecilere teşekkür ederek, selam verdi.  İsrail'in Ankara Büyükelçisi Naeh, THY'ye ait tarifeli uçakla 11.30'da  Tel Aviv'e hareket etti.
 
Dışişleri Bakanlığına çağrılan İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan  Naeh'e, Gazze sınırındaki olaylar nedeniyle İsrail'in tutumunun protesto edildiği  ve bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirilmişti.
 
 
BAŞKONSOLOS DA GÖNDERİLDİ 
Öte yandan Türkiye, İsrail'in Ankara Büyükelçisi'nden sonra İstanbul Başkonsolosu'nun bir süreliğine ülkeden ayrılmasını istedi.
 

ETİKETLER