İran'da 5,9 büyüklüğünde deprem!

26 Ağustos 2018 Pazar - 9:14 | Son Güncelleme : 26 08 2018 - 14:44

İran'ın Kirmanşah eyaletine bağlı Tazeabad ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde 2 kişi öldü 310 kişi yaralandı.


İran Acil Müdahale Kurumundan yapılan açıklamada, Tazeabad ilçesinde  meydana gelen depremde, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 310 kişinin yaralandığı  belirtildi.
 
Açıklamada ölen vatandaşlardan birinin hamile kadın, diğerinin ise  kalp krizi geçiren 70 yaşında bir adam olduğu ifade edildi.
 
Bu arada Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani  Fazli ve Kirmanşah Valisi Hoşeng Bazung ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.  Ruhani, deprem bölgesindeki çalışmaların süratle tamamlanması ve vatandaşların  mağduriyetinin giderilmesi talimatı verdi.
 
İran devlet televizyonunun haberinde İçişleri Bakanı Fazli'nin yarın  deprem bölgesine gideceği ve çalışmaları denetleyeceği, ayrıca geçen yılki  depremde yıkılan ve yerine yapılan yeni evlerin açılışını da gerçekleştireceği  bildirildi.
 
Irak-İran sınırında, 12 Kasım 2017'de meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki  depremde İran'ın Kirmanşah eyaletinde 620 kişi hayatını kaybetmişti.
 
 

ETİKETLER