iPhone X fiyatı dip yaptı!

10 Aralık 2018 Pazartesi - 9:39 | Son Güncelleme : 10 12 2018 - 9:39

Apple’ın geçtiğimiz sene Kasım ayında satışa sunduğu iPhone X’in fiyatı düşmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.


Apple yeni tasarım çizgisindeki ilk modeli olan iPhone X’i geçtiğimi yıl Kasım ayında satışa sunmuştu. Bu yıl yeni iPhone modellerinin tanıtılmasıyla birlikte iPhone X üretimi durdurulmuş ve Apple Store üzerinden satışı sonlandırılmıştı.
 
Fakat hala stoklarda oldukça büyük miktarda iPhone X yer alıyor. Dahası Apple bu cihaz için yeni bir fiyat duyurmadığı için hala pek çok perakende sitesinde X ve XS modelleri aynı fiyatlardan satılıyor. Bazı e-ticaret sitelerinde ise modeller arasında 100 – 150 dolarlık farklar mevcut.
 
Yurt dışında sim kilitsiz bir iPhoneX modelinin ortalama 850 – 900 dolardan satıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat son zamanlarda bazı e-ticaret siteleri refurbished  yani yenilenmiş olan X modellerini 640 dolar gibi oldukça uygun etiketlerle satmaya başladı. Bu güncel kur miktarıyla yaklaşık olarak 3460TL’ye denk geliyor.
 
Öte yandan ülkemizde bu modellerin fiyatı hala 6.649 TL seviyelerinde. Malum yeni satışa sunulan iPhone XR’ın bile 7500TL’den satıldığı bir pazarda, X için istenen 6.649 TL’de çok fazla sayılmaz.
 

ETİKETLER

bilim teknoloji haber