iPhone 8'in tanıtım tarihi ne zaman?

06 Haziran 2017 Salı - 15:47 | Son Güncelleme : 06 06 2017 - 15:47

Apple'ın yeni amiral gemisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar telefon ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Reddit tarafından kimliği doğrulanan bir Foxconn yetkilisi Reddit'te iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. İşte iPhone 8'in tanıtılacağı tarih ve cihazında yer alması muhtemel özellikler...


Adı açıklanmayan ancak kimliği Reddit tarafından doğrulanan Foxconn yetkilisi iPhone 8'i mühendislik doğrulama testinde gördüğünü iddia ediyor. Aynı iddiaya göre, Touch ID kesinlikle cihazın arkasında olmayacak.
 
Aynı iddiaya göre, iPhone 8'de USB-C kullanılmayacak ve kablosuz şarj özelliği olacak.
 
Foxconn yetkilisi, tasarım olarak en çok Benjamin Geskin'in sızdırdığı maketin iPhone 8'e benzediğini belirtiyor.
 
iPHONE 8’İN EN NET GÖRÜNTÜSÜ SIZDI
 
Geçtiğimiz günlerde iDrop News'ın sunduğu yeni bir rapor, iPhone 8'in boyutları hakkında yeni bilgiler sunmuştu. Söz konusu rapora göre, iPhone 8 adını alması beklenen yeni iPhone 143.59 x 70.94 x 7.57 mm ölçülerinde olacak. (iPhone 7, 138.3 x 67.1 x 7.1 mm / iPhone 7 Plus 158.2 x 77.9 x 7.3 mm ölçülere sahipti)
 
Apple'ın Eylül ayında tanıtmasına kesin gözüye bakılan yeni iPhone modelinin Slashleaks ve Benjamin Geskin tarafından yeni şematik görseller internete yüklenmişti.
 
Görsellerde akıllı telefonun ön yüzünün tamamen ekran ile kaplı oluşu ve arka yüzde alt alta yer alan çift kamera dikkat çekiyor. Geskin geçtiğimiz günlerde iPhone 8'in tanıtılacağı tarihi açıklamıştı.
 
ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'in lansman tarihi sızdı. Daha önce Apple'ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran teknoloji analisti Benjamin Geskin şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı lansman tarihini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.
 
Geskin'in iddiasına göre, Apple'ın yeni iPhone lansmanı 17 Eylül'de gerçekleşecek. Aynı iddiaya göre, iPhone 8'in satışına 25 Eylül'de başlanacak.
 
APPLE'DAN YAPAY ZEKA ADIMI
 
Bloomberg'in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Apple, iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarında yapay zeka görevlerini yerine getirmesi için özel bir çip geliştiriyor.
 
Söz konusu çipin, iPhone'ların pil ömrünü ve genel performansını artırması bekleniyor.
 
Peki Apple'ın son iPhone modeli iPhone 8'in fiyatı ne olacak? iPhone 8 kullanıcılarına neler sunacak? İşte iPhone 8 ile ilgili sıkça dile getirilen iddialar...
 
Timothy Arcuri'ye göre, iPhone 8'de Android benzeri bir gelişmiş yüz tanıma sistemi olacak.
 
En dikkat çeken iddia ise Apple'ın yıldönümüne özel iPhone serisindeki rakamlara son verecek olması.
 
Başka bir deyişle iPhone 7 ile bir devir kapamıyor. Yani iPhone 8 yerine iPhone Pro geliyor.
 
Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran başka bir iddiaya göre, bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak.
 
iPhone Pro'da çok ince bir tasarım ve hızlı şarj olacak. 
 
3 GB RAM'e ev sahipliği yapmasına kesin gözüyle bakılan modelde 16 MP kamera olması bekleniyor.
 
Su geçirmeyen yapıda olacağı da iddia edilen (Apple iPhone 7 ve 7 Plus'ta suya dayanıklılık özelliği getirmişti ama bu su geçirmez anlamına gelmiyor) telefonda kulaklık girişinin de olmayacağı konuşuluyor. Tasarımının ise neredeyse kusursuz olması bekleniyor.
 
Geçtiğimiz hafta Apple'nın amiral gemisi iPhone'un yeni modeline ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atılmış, yatırım bankası Goldman Sachs iPhone 8'in ABD'de bin dolarla satışa çıkarılacağını iddia etmişti. 
 
Aynı iddiaya göre, OLED ekran, wireless şarj, fiziksel home tuşunun ekrana taşınması ve kameraya gelecek yeni özellikler, iPhone 8'in maliyetini 100 ila 150 dolar arasında artıracak.
 
Peki en pahalı iPhone modeli hangi ülkede satılıyor? 
 
Brezilya: 843 dolar 
 
Kosta Rika: 852 dolar 
 
Endonezya: 865 dolar 
 
Norveç: 867 dolar 
 
Bangladeş: 870 dolar 
 
Guatemala: 889 dolar 
 
Arjantin: 900 dolar 
 
Dominik Cumhuriyeti: 965 dolar 
 
Türkiye: Apple'ın son zammından sonra Türkiye'de en ucuz iPhone modeli (iPhone SE) 2 bin 399 TL'den (yaklaşık 645 dolar) başlayan fiyatlarla satılıyor. 'Linio Teknoloji Fiyat Endeksi'ne göre, Türkiye 17'inci sırada yer aldı.