İntihara inandırmak için ana haber bültenine çıkmak istedi

İHA/DHA |  27 Ağustos 2018 Pazartesi - 18:21 | Son Güncelleme : 27 08 2018 - 18:56

Antalya’da kendisini terk eden eşini telefonla intihar edeceğini söyleyen bir vatandaş, eşinin kendisine inanmadığı gerekçesiyle falezlere çıkıp intihar etmek istedi. Polislerin ikna etmekte uzun süre uğraştığı vatandaş, gazetecilerin çekim yaptığını görünce eşine seslenip inandırmaya çalıştı. Polis, kendisine yakından mikrofon uzatılmasını kabul etmeyen adamı, bir anlık dalgınlığından faydalanıp uçurumun kenarından aldı.


Olay, Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı’ndaki falezlerde saat 16.00’da meydana geldi. Falezlerde bir şahsın intihar teşebbüsünde olduğunu fark edenler durumu polise bildirdi. Kısa süre sonra olay yerine çok sayıda ekip ve deniz polisi sevk edildi. Adının Süleyman D. (35) olduğu öğrenilen şahıs, polise eşinin kendisini terk ederek İstanbul’a gittiğini, geri dönmediğini ve intihar edeceğine bir türlü kendisini inandırmadığından dert yandı.
 
Bu sırada kendisini çeken gazetecileri fark eden Süleyman D. ana haber bültenlerine çıkarak eşini inandırmak istediğini söyledi. Bunun üzerine polis bölgeye gazetecileri davet etti. Kendisine mikrofon uzatmak isteyen gazetecileri yanına yanaştırmayan adam, bu sefer eşinin telefonla aranmasını istedi. Durum böyle olunca polis de Süleyman D.’nin eşi H.D.'yi arayarak durumu izah etti.
 
"SEN ERKEK DEĞİLSİN"
 
Bunun üzerine ağlamaya başlayan S.D., eşi için "Bana 'Sen erkek değilsin, atlayamazsın' dedi" diye konuştu. Falezlerden sarkan S.D., yaklaşık 40 dakika sonra inmesi için ikna edildi. Polisin koluna girdiği S.D., soğuk suyla yüzü yıkandıktan sonra sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye götürüldü.Bir ara baygınlık geçiren şahıs, polislerin suyla müdahalesiyle kendisine getirildikten sonra polis merkezine götürüldü.
 
 
 

ETİKETLER