Instagram'a yeni bir özellik geliyor!

21 Mart 2020 Cumartesi - 14:53 | Son Güncelleme : 21 03 2020 - 14:55

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, Snapchat'ten aldığı özellklere bir yenisini daha ekliyor. Bu seferki Snapchat'in ana teması olan kaybolan mesajlar


Instagram'a yeni bir Snapchat özelliği geliyor. Son zamanlarda iyiden iyiye popülerleşmeye başlayan geçici mesajlar özelliği, Twitter tarafından da test ediliyor.Jane Manchun Wong'un Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda açıkladıklarına göre, Instagram kaybolan mesajlar özelliği üzerinde çalışıyordu.
Bu paylaşımın arkasından Instagram, bu açıklamayı doğrulayacak bir paylaşım yaptı ve “Mesajlaşma deneyiminizi geliştirmek için her zaman yeni özellikler geliştiriyoruz. Bu özellik hâlâ geliştirme aşamasındadır ve henüz harici olarak test edilmemektedir.” ifadelerini kullandı.Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, bu popüleritesini sürekli güncel kalarak sağlıyor.Neredeyse her ay yeni bir özellikle karşımıza çıkan Instagram, şimdi de hikayelerdeki bazı özelliklerini pekiştirecek ve detaylı bir hale getirecek.Yeni eklenecek özellik sayesinde, Instagram hikayelerimizi; istediğimiz kişiye gösterip, istediğimiz kişilerden gizleyebiliyoruz. Tabii "bu özellik zaten vardı" diyebilirsiniz.
 
Bu özellik Instagram'a daha önce eklenmişti, fakat detaylı bir şekilde kullanılamıyordu. Yeni özellik sayesinde attığımız hikeyeler içinden hangisini kimin göreceğine karar verebileceğiz. Aynı şekilde belirlediğimiz hikayeleri kimlerin görmemesi gerektiğine de karar vereceğiz. Yani kısacası, artık daha detaylı bbir seçenek elimizde mevcut olacak. Bu özelliğin ne zaman aktif olacağı henüz bilinmiyor. Yeni hikaye özelliği şu an için test aşamasında.(CNN Türk)