İnsanların en çok korktuğu 10 şey... 15 February, 10:53'de eklendi

İnsanların en çok korktuğu 10 şeyi sizler için bir araya getirdik...

1. DİŞ HEKİMİ
Periyodik diş hekimi randevusu yaklaştığı için sevinen insan pek yoktur herhalde, değil ki herhangi bir sorunun çözümü için randevu gününü bekleyenler.
 
2. KÖPEK
En ufak kaniş cinsinden iri Alman çoban köpeğine, insanın en iyi dostu olduğu söylenen köpekler Kynophobia adı verilen köpek fobisi olan insanları korkutmaya devam ediyor.
3. UÇAK
Sadece Amerika’da 25 milyona yakın insan uçmaktan korkuyor ve bu korku hafif kaygıdan fobi sahibi bir insanı uçmaktan yoksun herhangi bir kıyıda bırakabilecek kadar farklı seviyelerde görülebiliyor.
4. GÖK GÜRÜLTÜSÜ VE ŞİMŞEK
Gök gürültüsü ve şimşek çatırtıları yürek sıkıştıran ve soğuk soğuk terleten bir deneyime dönüşebilir şiddetli hava fobisi olan insanlarda.
 
 
5. KARANLIK
Çoğu çocuk için ışıkların kapanması öcü ya da benzeri bir şeyin yatağın altından ya da dolabın içinden birden ortaya çıkması stresi demektir. Doğrusu karanlıktan korkmak en genel çocuk korkularından biridir.
6. YÜKSEKLİK
Eğer bir çatıda dururken ya da uzun bir binaya bakarken rahatsızlık ve çarpıntı hissediyorsanız, yalnız değilsiniz.
7. DİĞER İNSANLAR
Kalabalık önünde konuşmayı düşünmek bile yüzünüzün kızarmasına, terlemenize ve kendinizi hasta hissetmenize sebep oluyor mu? Bunlar sosyal fobinin işaretlerinden sadece birkaçı, hemen hemen 15 milyon Amerikalı yetişkini etkileyen.
 
8. KORKUTUCU ALANLAR
National Institute of Mental Health’ten açıklanan bir rapora göre18 yaşın üzerindeki yaklaşık 1,8 milyon Amerikalı agorafobiden şikayetçi, kaçmanın/kurtulmanın zor olacağı bir alan ya da pozisyonda yoğun korku ve kaygı hissetmekten.
9. ÖRÜMCEK
Kadınların örümcekgillerden erkeklere oranla 4 kat fazla korktuğu tespit edilmiştir.
10. YILAN
Araştırmalara göre en yaygın fobi yılan fobisi.Üstelik çocuk ve yetişkinler üzerinde ayrı ayrı yapılan incelemelere göre kurbağa çiçek gibi zararsız objelere göre yılan imajını çok daha hızlı ayırt edebiliyor.