İngiliz acil servisi ‘firari’ Çömez’e emanet

Çağdaş Ulus / İstihbarat |  26 Ağustos 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 26 08 2017 - 2:30

İngiltere’deki üniversite hastanesinin acil servisi ilk kez bir Türk ekibe emanet edildi. Ekibin başında Ergenekon davası sanıkları arasında yer alan eski AK Partili doktor Turhan Çömez yer alıyor


İngiltere’deki doktor açığı nedeniyle Yunanlı meslektaşıyla bir ünite kurup mesai saatleri dışında hastaları muayene etmeye başlayınca İngiliz dergi ve gazetelerinde haber olup “kahraman” olarak nitelendirilen doktor Turhan Çömez’e Basildon Üniversitesi Hastanesi yönetimi tarafından kritik bir görev verildi. Yönetim acil servisi ilk kez bir Türk ekibe emanet ederken ekibin başında ise eski AK Parti Milletvekili-Ergenekon sanığı, doktor Turhan Çömez yer alıyor. Çömez’e ise hastanedeki 3 Türk doktordan Anıl Üstün eşlik ediyor.

50 Türk doktoru eğitti

Çömez ile acil serviste görev yapan Dr. Anıl Üstün, Çömez’in yardımlarıyla İngiliz hastanesinde göreve başlayan doktorlardan biri. Türkiye’den staj için gelen Tıp öğrencilerinin yetiştirilmesiyle de ilgilenen Çömez, öğrencilerin konaklama sıkıntılarıyla da bizzat kendi ilgileniyor. Şuana kadar 50 Türk doktor ve tıp öğrencisine eğitim veren Çömez, 10 Türk doktorun hastanelerine entegre olmasını da sağladı. Bu doktorlardan 3’ü ise Çömez ile aynı hastanede görev yapıyor.

‘Alçak kumpas bitti’

İngiltere’de bir cerrahi servisin acil sorumluluğunun ilk kez bir Türk ekibe emanet edildiğini söyleyen Çömez, Türkiye’nin bundan gurur duyması gerektiğini ifade etti. Çömez, “10 yıldır devam eden yalan ve iftiralarla kurgulanmış bir alçak kumpasın sonuna gelindi. Türk halkının bildiği gerçeği yargıtay da tescilledi ve söz konusu dava bozuldu. Savcıları ve hakimleri alçak bir terör örgütü olduğu bilinen bu dava hakkaniyetle sonuçlanacak bir noktaya geldi. Bunun için şükrediyorum. Buradaki görevimde de Türkiye’den gelecek herkese kapım açık. Özellikle Tıp Fakültesi öğrencilerini davet ediyorum. Onlara yardımcı olmak yeni ufuklar kazanmalarını sağlamak benim için büyük gurur” diye konuştu.