İNG de katıldı! En düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

13 Kasım 2019 Çarşamba - 12:11 | Son Güncelleme : 13 11 2019 - 12:11

Konut kredisi faiz oranları düştü. Merkez Bankası'nın açıklamasından sonra ise, bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. Son olarak konut kredisi kampanyasına İNG Bankası katıldı. Peki, En düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? Konut faiz oranlarında son durum ne? İşte detaylar...


Konut kredisi faiz oranları ile ilgili kampanyalar devam ediyor. Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, TEB, İş Bankası ve Kuveyt Türk’e, İNG Bankası da eklendi. İNG Bankası, yeni kampanyasıyla 12 aydan 120 aya kadar tüm vadelerde konut kredisi faiz oranını yüzde 0.98’e indirdi. Peki, konut faiz oranlarında son durum ne? İNG’nin katılımıyla konut finansman oranı kaça indi? En düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

KUVEYT TÜRK, KONUT FİNANSMANINDA KAR ORANINI 0,98'E DÜŞÜRDÜ

ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Gökgöz, Başlattığımız avantajlı kampanya ile uygun koşullarda ev sahibi olmak isteyen tüketicilerle birlikte ekonomiye de destek vermekten memnuniyet duyuyoruz dedi.

Bankadan yapılan açıklamada, kampanyadan yeni kredi müşterilerinin yanı sıra, konut kredisini ING Türkiye’ye taşımak isteyen müşterilerin de yararlanabileceği belirtildi ve şöyle denildi:

"Müşterilerine her zaman, her yerden, kolay ve zahmetsiz hizmet sunabilmek hedefiyle faaliyet gösteren ING Türkiye, tüketicilerin uygun koşullarda ev sahibi olabilmelerine katkıda bulunurken Türkiye ekonomisine de destek verme hedefiyle yeni bir konut kredisi kampanyası başlattı.

"ING Türkiye bu kapsamda konut kredisi tutarından bağımsız olmak üzere faiz oranlarını 12 ila 120 ay vadede yüzde 0.98e indirdi.

"Böylece konut kredisinde faizlerin inmesinde öncü olan ING Türkiye’nin çok avantajlı faiz oranına sahip konut kredisi kampanyasından, yeni kredi talebi olanların yanı sıra mevcut konut kredisini ING Türkiye’ye taşımak isteyen müşteriler de faydalanabilecek."

Gökgöz, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin önemli sektörlerinden biri olduğunun altını çizerek, Konut almak isteyen ancak faizlerin düşmesini bekleyen tüketiciler için hayata geçirdiğimiz bu kampanya ile hem ekonomiyi desteklemeyi hem de müşterilerimizin en uygun koşullarda ev sahibi olmasına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz. ING Türkiye olarak, sunduğumuz avantajlar ve kampanyalar ile müşterilerimize ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz diye ekledi.

EN DÜŞÜK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI NE KADAR OLDU?

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Konut kredisi: 0.99

AKBANK FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 1.11

HALKBANK FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 0.99

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 1.1

GARANTİ BANKASI FAİZ ORANLARI:

Konut kredisi: 1.17

TEB BANKASI FAİZ ORANLARI

Konut kredisi 1,1

ALBARAKA KONUT FİNANSMAN ORANI

Konut finansman oranı 1,19

İNG KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Konut kredisi, 0.98