Independent: Mursi 20 dakika yerde kıvrandı, aile salondan çıkarıldı

İHA |  19 Haziran 2019 Çarşamba - 11:41 | Son Güncelleme : 19 06 2019 - 11:41

İngiliz Independent gazetesi, Mısır güvenlik güçlerinin mahkeme salonunda fenalaşan ülkenin ilk ve tek seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale etmediklerini sayfasına taşıdı.


 
Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinin ardından, Mursi’nin ölümünde ihmal olabileceği ifade edilmişti. Bu iddiaya bir destek de İngiliz Independent gazetesinden geldi.
 
Gazetede yer alan haberde, Mısır güvenlik güçlerinin fenalaşarak yere düşen Mursi’ye 20 dakika boyunca müdahale etmediği ve seçilmiş liderin de bu ihmal sonucu hayatını kaybettiği öne sürüldü.
 
Haberde, Mısır’da cezaevinde bulunan Müslüman Kardeşler'in lideri İsam El Haddad’ın oğlu Abdullah El Haddad, "Mursi yere düştükten sonra kimsenin müdahale etmesine izin verilmedi" ifadelerine yer verildi.
 
Abdullah El Haddad, "İhmal kasıtlıydı. Tutukluların çığlık atmaya başladıktan sonra gardiyanların yaptığı ilk şey aileyi mahkeme salonundan çıkarmak oldu" dedi.
 
Ambulansın yarım saat kadar geç geldiğini kaydeden Abdullah, cezaevinde bulunan babası için endişelendiğini dile getirdi.