ILO "işin geleceği" gündemiyle toplanacak

AA |  08 Haziran 2019 Cumartesi - 11:07 | Son Güncelleme : 08 06 2019 - 11:07

ILO'nun bu yıl 108'incisini düzenleneceği Uluslararası Çalışma Konferansı'nda gündem "işin geleceği" olaca. Türkiye'yi de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın temsil edeceği konferansa, hükümeti temsilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-İş, ve TİSK katılacak.


 Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 108. Uluslararası  Çalışma Konferansı, "işin geleceği" gündemiyle toplanacak.   ILO'nun İsviçre'nin Cenevre şehrindeki merkezinde bu yıl 10-21  Haziran'da yapılacak konferansa, ILO'ya üye 187 ülkeden 5 bin 700'den fazla işçi,  işveren ve hükümet delegesi katılacak.
 
Çalışma hayatıyla ilgili uluslararası sözleşmelerin yapıldığı ve  ülkeler tarafından onaylanmış sözleşmelerin  ihlallerinin görüşüldüğü  konferansta, herkes için iyi ve sürdürülebilir iş olanakları sağlamak hedefiyle  işin geleceği gündem olacak.
 Konferans kapsamında, 100. Yıl Belgesi Hazırlık Komitesi, Çalışma  Hayatında Şiddet ve Tacize İlişkin Standart Belirleme Komitesi, Finans Komitesi  ve Standartların Uygulanması Komitesi oluşturulacak.
 ILO'nun 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ayrı bir öneme sahip  olacak konferansa, dünyanın dört bir yanından çok sayıda devlet başkanının da  katılması bekleniyor. Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın temsil edeceği  konferansa, hükümet adına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt  Selçuk, çalışan delegesi olarak Türk-İş işveren delegesi olarak ise TİSK  katılacak.
 

ETİKETLER