İhracatçılardan kurdaki yükselişe karşı adım

10 Ağustos 2018 Cuma - 15:43 | Son Güncelleme : 10 08 2018 - 15:56

TİM Başkanı Gülle, ellerindeki tüm fonları Eximbank'a kullandırmaya hazır olduklarını bildirdi.


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail  Gülle, "Döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde ihracatçımızın yanında olmak adına  TİM ve birliklerimizin elindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya hazırız."  açıklamasını yaptı. 
 
Gülle, yaptığı açıklamayla, dövizdeki spekülatif hareketlerin  ihracatçıları olumsuz etkilememesi adına, TİM ve ihracatçı birliklerinin elindeki  kaynaklarını harekete geçirme kararı aldıklarını bildirdi.
 
Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatan Gülle, TİM ve  bünyesindeki 61 ihracatçı birliğinin yükselen dolara karşı harekete geçtiğini  kaydetti.
 
  
Döviz kurlarında görülen ani yükselişlerin piyasa şartları gereği  olmadığını, altında başka nedenler bulunduğuna inandıklarını ifade eden Gülle,  ülkeye döviz kazandırmak için gecesini gündüzüne katan ihracat camiasının bu  duruma tepkisiz kalamayacağını kaydetti.
 
TİM Başkanı Gülle, "Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan’ın  önderliğinde biz de bu spekülatif harekete karşı elimizi taşın altına koyuyoruz.  Bu kapsamda, döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde İhracatçımızın yanında olmak  adına TİM ve birliklerimizin elindeki tüm fonları Eximbank’a kullandırmaya  hazırız." bilgilerini verdi.
 

ETİKETLER