İdam mahkumlarının yemek istedikleri son şeyler 12 March, 16:15'de eklendi

Bir gerçektir ki idamına karar verilen suçluların son istekleri mutlaka sorulur. Hayata veda etmeden evvel yemek istedikleri son şeyleri dile getiren idam mahkumlarının istekleri sizi şaşkına çevirecek.

1. 1. Timothy McVeigh
Oklahoma saldırısında 168 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Mc Veigh'in son isteği iki top naneli dondurmaydı.
2. 2. Eric Nance
Cinayetten idama mahkum edilen Nance'in son istekleri, domuz pastırması, cheeseburger, patates kızartması, damla çikolatalı kurabiyeli dondurma ve iki adet Coca Cola oldu.
3. 3. Velma Barfield
6 kişiyi öldürmekten 1982'de idama mahkum edilen Barfield'ın son istekleri bir kova Cheez Doodles (bizdeki peynirli tombi :() ve Coca Cola oldu.
4. 4. Aileen Wuornos
Wuornos, 2002 yılında idam edilen ve sonrasında Charlize Theron'ın  başrolünde oynadığı "Monster" filminin temelini oluşturan bir seri katildi. Ölmeden önce özel bir şey istemedi. Hapishane kantininden  hamburger ve kahve aldı.
5. 5. Joseph Mitchell Parsons
1999'da Utah'da idam edilen Parsons'ın son isteği 3 Burger King Whopper menü, 2 büyük boy patates kızartması, bir paket üzüm, bir paket Hubba Bubba sakızı, çikolatalı dondurma oldu. 
6. 6. Allen Lee Davis
1982 yılında hamile bir kadını ve iki çocuğunu öldürmekten elektrikli sandalye ile idamına karar verilen Davis'in son istekleri oldukça ilginçti. Ölmeden önce kızarmış ıstakoz kuyruğu, patates, kızarmış karides, istiridye, bir buçuk sarımsaklı ekmek ve A&W marka bir bira istedi.
7. 7. Ted Bundy
35 kişinin cinayetinden sorumlu tutulan Bundy, ölmeden önce hiçbir şey istemedi. Bu yüzden yediği son şeyler hapishanenin günlük gıdalarıydı: biftek, yumurta, kızarmış ekmek, süt ve meyve suyu.
8. 8. Ricky Ray Rector
1992 yılında 1981'de ölen polis memuru Robert Martin'in ölümünden sorumlu tutuldu ve idama mahkum edildi. Son istekleri cevizli kek, kızarmış tavuk ve biftek oldu.
9. 9. Dobie Gillis Williams
1999 yılında cinayetten idama mahkum olan Williams'ın son isteği şeker ve dondurma oldu. Son sözleri ise "Tanrım sizi korusun".
10. 10. Victor Feguer
1963 yılında adam kaçırma ve cinayet suçlarından Iowa'da idamına karar verildi. Ölmeden önce içinden çekirdeği çıkarılmamış bir zeytin istedi. Gömüldükten sonra vücudundan bir zeytin ağacı büyümesini ve öyle yaşamayı istiyordu.
11. 11. John David Duty
1978 yılında tecavüz, soygun ve cinayetten müebbet hapis cezası alan Duty, Aralık 2001'de bir mahkumu boğunca idama mahkum edildi. Yemek istediği son şeyler bir adet mayonezli double cheeseburger, peynir, hardal, soğan, kiraz ve muzlu milkshake oldu. 
12. 12. John Wayne Gacy
33 kişiye tecavüz edip öldürmekle suçlanan Gacy ölmeden önce kızartılmış karides, KFC kovası, patates kızartması ve çilek istedi. 
13. 13. Teresa Lewis
 
    
Lewis 2002 yılında kocasını ve üvey babasını öldürmekten suçlu bulundu. Cinayet, soygun, komplo gibi suçlamalar nedeniyl 2010 yılında idama mahkum edildi. Son talebi kızarmış tavuk, bezelye, tereyağı, elmalı turta ve bir Dr. Pepper'dı.
14. 14. Ronnie Lee Gardner
2 cinayetle suçlanıp 2010 yılında ölüme mahkum edildi. Son isteği Yüzüklerin Efendisi serisini izlerken biftek, ıstakoz kuyruğu, elmalı turta, vanilyalı dondurma ve 7 adet soda oldu.
15. 15 Stephen Wayne Anderson
2002'de 80 yaşındaki bir piyano öğretmenini yüzünden vurduğu için idama mahkum edildi. Son isteği peynirli kızarmış sandviç, mısır, şeftali parçalı bir pasta dilimi, çikolatalı dondurma ve turp oldu.