İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak!

AA |  25 Ekim 2019 Cuma - 7:07 | Son Güncelleme : 25 10 2019 - 7:07

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yazılı ve sözlü sınavla 14 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. KPSS'den 70 puan alanlar başvurabilecek


İçişleri Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavla 14 sözleşmeli  bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem  Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 14 sözleşmeli bilişim  personeli alınacak.
 
Adayların fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım  mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik  mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği  Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından  mezun olmaları gerekiyor.
 
Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi  konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda  ücret tavanı 2 katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5  yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmaları, bilgisayar çevre birimlerinin  donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla  güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri başvuru  koşulları arasında yer alıyor. Adaylar başvurularını "www.icisleri.gov.tr" internet sitesi üzerinden  1-10 Kasım tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan  başvuru linki aracılığıyla e-Devlet sistemi ile elektronik ortamda yapacak.  Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat  müracaatlar kabul edilmeyecek.
 
Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan  adaylardan, KPSS puanının yüzde 70'i ile yabancı dil puanının yüzde 30'unun  toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan başlanarak her  bir unvan için en fazla 10 katı aday yazılı sınava çağrılacak. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanı 70  olarak, yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı da sıfır  olarak değerlendirilecek.
 
 Yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların listesi  "www.icisleri.gov.tr" ve "www.icisleribilgiislem.gov.tr" adreslerinden 14  Kasım'da ilan edilecek. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat  yapılmayacak. Yazılı sınav 24 Kasım Pazar günü İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel  Müdürlüğü binasında yapılacak. Sınav saati, yazılı sınava girmeye hak kazanan  aday listesi ile birlikte yayınlanacak.Sözlü sınav ise 2-6 Aralık tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Bilgi  İşlem Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek. Yazılı sınav sonucunda 100 tam puan üzerinden 70 ve daha fazla puan  alan adaylar sözlü sınava çağrılacak. Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden  en az 70 tam puan alınması zorunlu olacak. Yazılı ve sözlü sınav sonucunda alınan  notların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle adayların nihai başarı dereceleri  tespit edilecek.
 
Adaylar nihai başarı derecelerine göre asil ve yedek olarak sıralamaya  tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar adayla sözleşme yapılacak.