İBB o araziyi 550 milyon liraya İGDAŞ'a sattı

AA |  05 Aralık 2018 Çarşamba - 14:22 | Son Güncelleme : 05 12 2018 - 14:46

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Üsküdar'ın en değerlik arazisi olarak belirtilen Ünalan'daki araziyi ihale usulü ile İGDAŞ'a sattı.


Bölgedeki 29 bin 664 metrekare büyüklüğündeki için İBB Encümen  Salonu'nda ihale gerçekleştirildi. Önceden duyurusu yapılan ihaleye sadece İGDAŞ  katıldı.
 
Kapalı zarf usulüyle gerçekleşen ihalede, İGDAŞ, 386 milyon liralık  bir teklif verdi. Ardından pazarlık yapıldı. Pazarlık sonucunda üzerinde İkmal  Müdürlüğü bulunan İGDAŞ, 550 milyon lira vererek arazinin sahibi oldu.
 
İhale sonucunda gazetecilere bilgi veren İhale Komisyonu Başkanı ve  İBB Meclis Üyesi Rasim Bilgehan, arazinin İGDAŞ tarafından alındığını söyledi.
 
Hali hazırda 18 bin metrekarelik alanın zaten İGDAŞ tarafından  kullanıldığını belirten Bilgehan, "Burası mevcut imar planlarında kısmen,  ticaret, konut, özel orta okul, sağlık, meydan, park ve imar yolu olarak geçiyor.  İmar planlarında bir değişiklik yapılmadan satıldı. Katılımcı vardı. O da  İGDAŞ'tı. Arazi 550 milyon lirayla İGDAŞ'ın oldu. İGDAŞ mevcut kullanımını devam  ettirmek için satın aldı." diye konuştu.