Hyundai Nexo, 5 yıldız aldı!

29 Ekim 2018 Pazartesi - 13:58 | Son Güncelleme : 29 10 2018 - 13:58

EuroNcap'ten 5 Yıldız alan ilk FCEV otomobil Hyundai Nexo oldu.


EuroNcap'in güvenlik testlerine giren Hyundai Nexo, tüm testlerden başarıyla geçerek en yüksek puan olan 5 yıldızı aldı. Nexo, bu başarıyı yakalayan ilk hidrojen yakıt hücreli otomobil oldu.
 
Güney Koreli otomotiv devi Hyndai, güvenlik konusunda müşterilerinin gönlünü rahatlatmaya devam ediyor. Şirketin en yeni hidrojen yakıt hücreli otomobili olan Hyundai Nexo, uzun yıllardır Avrupa pazarında satışa çıkacak otomobillerin güvenlik testlerini gerçekleştiren EuroNcap’ten 5 yıldız almayı başardı. Hyundai Nexo, EuroNcap’ten 5 yıldız alan ilk hidrojen yakıt hücreli otomobil oldu.
 
Hyundai Nexo FCEV’nin (Fuel Cell Electric Vehicle) EuroNcap testlerin beş yıldızla ayrılmasındaki en büyük etken elbette ki güvenlik donanımları. Ancak bununla birlikte şasi rijitliği ve bağlantı noktaları da otomobilin güvenlik konusunda tam puan ile EuroNcap’ten ayrılmasındaki en önemli noktalardan biri. Nexo, 2018 yılında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli şirketin ikinci nesil hidrojen yakıt hücreli elektrikli otomobili olarak dikkat çekiyor.