Huawei'den çift görüşlü video güncellemesi

AA |  12 Haziran 2019 Çarşamba - 10:48 | Son Güncelleme : 12 06 2019 - 10:48

Gelişmiş kamera teknolojilerinde öncü olan Huawei, yenilikçi özelliklerle birlikte kullanıcılarının video yaratıcılığını artırmaya devam ediyor


EMUI 9.1 ve B153 sürümünün dağıtılmasıyla birlikte  Huawei, yenilikçi kamera özelliğini P30 ve P30 Pro’da kullanıcılarına sundu.
                 
Şirketten yapılan açıklamaya göre, çift görüş video modu sayesinde  kullanıcılar aynı anda telefonun birincil kamerasını ve tele foto lensini  kullanarak bölünmüş videolar oluşturabiliyor ve ekranda iki bakış açısını  birlikte görebiliyor.   
            
Gelişmiş kamera teknolojilerinde öncü olan Huawei, bu tür yenilikçi  özelliklerle birlikte kullanıcılarının video yaratıcılığını artırmaya devam  ediyor.   
             
Hem Huawei P30 hem de P30 Pro cihazlarında bulunan çift görüşlü video  modu ile yaratıcı video çekimleri yapabilmek mümkün.  
              
Aynı anda çift perspektif sunabilen Huawei P30 ve P30 Pro, tamamen  yeni olan bu özellikle birlikte kullanıcılarına büyük ölçekli olayları veya bir  sahneyi tam ve eşsiz bir şekilde yakalama imkanı sağlıyor. Bu özelliği  kullanabilmek için kamera arayüzünden diğer kısmına girip “Çift Görünüm”  seçeneğine dokunmak yeterli olacak. Ayrıca, bu özellik sayesinde hem yatay hem de  dikey videolar çekilebiliyor.
               
Profesyonel kalitede fotoğraf ve video çekim imkanı sunan Huawei, P30  ve P30 Pro'daki çift görüşlü video modu güncellemesiyle birlikte daha fazla arka  plan ve çevresindeki nesnelerle geniş bir manzara yakalama imkanı, bölünmüş ekran  yoluyla istenen konulara 15 kata kadar yakınlaştırma, aynı anda geniş açı ve  yakın plan olmak üzere iki farklı açıyla birden çekim, özel anların sanatsal ve  yaratıcı videolarla ölümsüzleştirilmesini sağlıyor.