HTC’nin yeni amiral gemisi tanıtıldı!

16 Mayıs 2017 Salı - 11:30 | Son Güncelleme : 16 05 2017 - 11:36

HTC U 11 resmen tanıtıldı! İşte HTC'nin yeni amiral gemisi U 11


HTC’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi HTC U11, bu sabah düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. İlginç tasarım özellikleriyle karşımıza çıkan U11, HTC’nin bir önceki amiral gemisi U Ultra‘ya oranla daha ince çerçevelere sahip olmasıyla dikkat çekiyor.
 
Metal ve camdan oluşan bir tasarımla gelen HTC U11, siyah, gümüş, mavi, kırmızı ve beyaz olmak üzere 5 renk seçeneğine sahip. Sanal navigasyon tuşları yerine ön yüzünde fiziksel tuşlar tercih eden U11, parmak izi sensörüne de sahip. Sahip olduğu IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı da olan U11, 1 metreye kadar 30 dakika boyunca su geçirmiyor.

HTC U11’in en ilginç özelliği ise baskı şiddetini algılayabilen kenar çerçeveleri. Edge Sense olarak adlandırılan teknoloji sayesinde HTC U11’in kenarlarını sıkarak fotoğraf çekmek veya Google Assistant‘ı açmak mümkün. Sanal asistan konusunda güçlü bir model olan HTC U11, Google Assistant’ın yanı sıra Amazon Alexa desteğine de sahip. Tabii ki Alexa’nın sadece Amerika, Birleşik Krallık ve Almanya’da kullanılabileceğini de belirtelim.
 
Yüksek kalite mikrofonları sayesinde 3D ses kaydı da yapabilen U11, HTC’nin imzası haline gelen BoomSound teknolojisine de sahip. Tıpkı iPhone 7 modellerinde de olduğu gibi 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran HTC U11, kutusundan gürültü önleyici kulaklıklarla birlikte çıkıyor.

Kaynak:webrazzi