Hayalimiz büyük bir aile olmak

MELİS GÜVENÇ / mguvenc@gazetevatan.com |  29 Temmuz 2018 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 29 07 2018 - 11:22

Üç yıllık beraberliklerini nikah masasına taşıyan Özge Özder ve Sinan Güleryüz evlenmeden çok önce aile olduklarını söylüyor.


Üç yıllık beraberliklerini dün nikah masasına taşıyan Özge Özder ve Sinan Güleryüz çifti evlenmeden çok önce aile olduklarını anlatıyor. Birbirlerine olan aşklarını ve hikayelerinin nasıl başladığını anlatan çift; 
 “Biz kapımızı dış dünyaya kapatıp kendi hayatımızı yaşayarak aile olmayı çoktan öğrenmiştik aslında. Evlilik sadece bir prosedür olarak kalmıştı. Aslında şimdi sadece bu prosedürü tamamlamış olduk” diyor...
 
Bugüne kadar rol aldığı dizilerle, oyunlarla ve kurucusu olduğu Bana Göz Kulak Ol Derneği’yle ilgili yaptığı çalışmalarla harika işlere imza atan ve büyük başarılar yakalayan, benim için ülkemin en iyi oyuncusu, en samimisi, en içten ve güzel olanı biricik Özge Özder, bugün Deli Yar şarkısıyla iyi bir çıkış yaklayan bana göre kendisinin tamamen yansıması olan Sinan Güleryüz’le dünya evine giriyor. Sonunda o gün geldi ve dilerim bugünden daha güzel günlerine de biz şahitlik etmeye devam edeceğiz... Üç yılldır beraber olan Özge ve Sinan bu süreçte aşklarını öyle dolu dolu yaşadı ve yaşıyor ki ben dahil yakından bu aşka şahit olanlara aşk için, sevgi için ilham veriyor. Onların aşklarını görünce, enerjilerini hisseddince bu karar için neden bu kadar beklediler diye düşünüyor insan ama söyledikleri gibi onlar çoktan aile olmuş şahane bir çift. Birbirlerini yükselten, her daim yan yana, omuz omuza durup varlıklarını birbirine armağan eden iki müthiş ruh... Şimdi mutluluğu en çok Özge, en çok Sinan hak ediyor. Zaten çok mutlular biliyorum ama mutlulukları giderek çoğalsın, giderek kalabalıklaşsın bir ömür boyu aşkınız herkese ilham olmaya devam etsin... Özge ve Sinan’ın aşkını ben ne kadar anlatmaya çalışsam da yetersiz bu yüzden ben onlara heyecanla aşklarını ve hikayelerini sordum onlar bu evlilik telaşı arasında beni kırmadı ve heyecanını benimle paylaştı. Onlarla aynı heyecanı paylaşıyorum ve Özge ile Sinan’dan aşklarını anlatmalarını istiyorum buyrun...

 

Aşkınızı bir adım öteye taşıdınız, aile oldunuz... Tebrikler... Şahane bir çiftin şahane sonu diyebilir miyiz sizin için?

Özge Özder: Aile kurmak her şeyden evvel kutsal bir şey... Yanyanalığımızı hem kendi içimizde, hem birbirimize karşı, hem de insanların karşısında kutsamış olduk. Bir söz verip ‘’ömür boyu ‘’ demiş olduk. Biz bir buçuk senedir bir aile gibi yaşıyorduk zaten. İlk günden itibaren bir dakika birbirimizden ayrılmadık denebilir. Sorgusuz sualsiz ve kim ne der diye düşünmeden yaşanan, her zorluğa karşı dimdik duran bir birliktelikti bu ve kutsanmayı, mutlu son ile bitmeyi hak ediyordu. Şahane bir çift olmamıza gelince bu tabii ki bizi takip eden,tanıyan,seven insanların takdiri . Ama hiç tanımadığımız insanlardan gelen mektup kıvamında tonlarca mesaj bile genelde ne kadar yakıştığımıza ya da bizim için edilen dualara dair mesajlar. Bunu hissetmek,hiç tanımadığın insanların iyi dilek ve duasını okumak şahane. Böyle düşünen, güzel enerji gönderen tüm o güzel yürekli insanlara minnettarım.

Sinan Güleryüz: Aslında son değil her şey daha yeni başlıyor çünkü aile olmanın ilk adımını attık. ilişkimizde her geçen gün birbirimize bir adım daha yaklaştık. Her yeni sorun bizi birbirimize biraz daha bağladı. Biz kapımızı dış dünyaya kapatıp kendi hayatımızı yaşayarak aile olmayı çoktan öğrenmiştik aslında. Evlilik sadece bir prosedür olarak kalmıştı. Aslında şimdi sadece bu prosedürü tamamlamış olduk.

Sizinki ilk görüşte aşk mıydı?

Özge: Ben bu soruyu cevaplaması için direkt Sinan’a devrediyorum.

Sinan: İlk adımı tabii ki ben attım. Tanışmamızdan bir sene önce Özge’yi sıkı markaja almıştım.Biz ilk olarak bir organizasyonda tanışmıştık, ama o sene kendisi bana pas vermeyince hikayemiz bir sonraki seneye ertelendi. Fakat ben vazgeçmedim ve geleceğim olarak hissettiğim bu güzel kadına bir sene sonra yine aynı organizasyonda bu sefer kocaman bir adım attım. Sizce bunun adı ilk görüşte aşk değilde nedir?

Özge: Sinan’a, güzel yüreğine ve sevgisine olan inancına karşılıksız kalmak mümkün değildi. Beni tüm korkularımdan arındırmayı ve biz olduğumuza inandırmayı başardı. Birde baktım ki biz iki iken bir olmuşuz çoktan. Biz olmuşuz artık.

 

Özge ile yaşlanmak istiyorum

Size evlilik kararı verdiren şeyler aşktan başka nelerdi?

Özge: Planlı bir şey değildi. Dedim ya çoktan biz olmuştuk artık geriye sadece evlenmek ve geleceğe bir adım atmak kalmıştı. Sinan romantik bir adam ve tanıştığımız ilk günden bu yana zaten bu ilişkiye hep o gözle baktı. Hayatındaki tüm yaşanmışlıklarından farklı bir noktada hissettirdi bana ve en nihayetinde de zaten ilk yıl dönümümüzde evlenme teklif etti.

Sinan: Evlenmek istememin en büyük sebebi ona her sarıldığımda hissettiğim huzur. Çünkü Özge’ye her sarıldığımda diğer yarımı bulmuş, tamamlanmış hissediyorum. Sabahları uyandığımda ilk onun yüzünü, uyurken de en son onun gözlerini görmek istiyorum. Onunla yaşlanmak, onunla yeni bir hayata başladığım gibi onunla son bulmak istiyorum.

Yakın zaman planlarınız arasında ailenizi genişletmek gibi bir niyetiniz var mı? Anne baba olmaya ne kadar yakınsınız?

Sinan: Aslında ikimizde bu konuya sıcak bakıyoruz. Sonuçta birbirine aşık bir çiftin en güzel eserlerinden biri de çocuktur. Hayatımızın akışında en uygun zamanlamada biz de daha büyük bir aile olmayı istiyoruz.

Özge: Bu konuda aşırı hevesli bir kadın olmadım hiç. Mesleğine çok aşık, yazlarını yurt dışındaki oyunları izleyerek dolduran, daha özgür ruhlu bir tiptim. Ama elbette aile olmayı taçlandıran birşey çocuk. Ve Sinan’la bu konuya karşı sıcaklığım arttı çünkü çocuklara karşı çok sıcak ve babacan biri Sinan. Bu arada Şu an burdan nasıl olacağını söylemek doğru değil ama büyük bir aile olmak hayalim var aslında. Gerçekleştirmeyi çok istiyorum ve çocukluğumdan beri hep “neden olmasın” dediğim hayalini kurduğum bir konu bu. Yeter ki Tanrı bana, bize sağlık, iş , bereket ve çalışma gücü versin.

Hangi noktada ‘ben bundan sonraki hayatımı Özge’yle veya Sinan’la geçirmek istiyorum’ dediniz?

Sinan: Birlikte ilk yolculuğumuzdan sonra ki bu ilk buluşmamıza denk geliyor. Ben o yolun dönüş yolunda çoktan kararımı vermiştim.

Özge: Sinan’a karşı çok ön yargılı idim itiraf ediyorum. Uzun sürmez diye düşünürken o hep sabırla gülümsedi.

Samimiyet olmasa aşk da olmazdı

Bu ilişkide neler eksik olsaydı bu aşk olmazdı?

Özge: İrade, hoşgörü, güven ve en önemliside kendi kalıbında sıkışmış, negatif insanlara çektiğimiz sert koruma kalkanı..

Sinan: Samimiyet, hoşgörü, açık sözlülük ve akla gelebilecek her konuda ki sonsuz uyumumuz.

Önceliğimiz her zaman biziz

Her zaman birbirini destekleyen ve yükselten bir çiftsiniz. Kariyerinizde de birbirinizi asla yalnız bırakmıyorsunuz. Bu pek de görmeye alışık olmadığımız bir durum. Öncelikleriniz hep birbirinizden sonra mı geliyor, siz ne dersiniz?

Sinan: Tabii ki önceliklerimiz birbirimizden sonra geliyor . İlk önceliğimiz biziz.

“Biz” kavramını oluşturan en önemli unsur bu değil mi? Gerçek sevgi kendi işini ,hayatını, kariyerini bazende ikinci plana atarak sadece onu ayakta alkışlamak ve yaptıklarıyla kendi başarınmış gibi gurur duymaktır.

Özge: Güzel bir dengemiz var. Hangimizde sıraysa diğeri geri çekilip tamamen diğerine tam destek veriyor. Ben bu sezonu kapalı gişe oynadım ve ödüllerle tamamlarken mikrofondan ona da teşekkür ettim desteği için mesela..Şimdi sıra Sinan’da ! Tüm gücümü aklımı birikimimi ve enerjimi onun için, ona destek olmak için harcıyorum. Ama tüm sevdiklerime böyleyim ben. Çünkü özge böyle biri..

Aynı hayalleri paylaşan bir çiftiz

Aynı hayalleri mi paylaşıyorsunuz dersek bundan sonrası için hayalleriniz neler?

Sinan: Öncelikle mutlu sağlıklı bir aile olmak, iyi birer kariyer, çok uzun yıllar keyifle, huzurla göz göze yaşamak ve yan yana yaşlanmak en büyük hayalim benim.. Tabii benim müziğimde bu masala hep ışık olsun.

Özge: Aynı hayalleri paylaşıyoruz ve bir kenarda oturup başka hayatları tartışmak yerine kendi hayallerimizin peşinden koşuyoruz evet. Başaramasak da denedik diyeceğiz en azından.. Umarım herşey yolunda gider ve tüm dünyayı karış karış birlikte gezen, müzikle sanatla ve bizi seven dostlarımızla,kalabalık ailemizle şahane bir yaşamımız olur.

ETİKETLER


YAZARLAR Prof. Dr. Halim Hattat Prof. Dr. Halim Hattat
Penisin de “hisleri” var!
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Bahara merhaba diyen kitaplar
Ahmet Örs Ahmet Örs
Sosu bağlamak gerek…
Türkan Hiçyılmaz Türkan Hiçyılmaz
Çocuğa baskı yapmak okula uyum sürecini uzatır
Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan Dr. Yasemin Arslan Dt. Şule Arslan
Estetik dünyasında son gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta
Gıda intolerans testlerinin gerçek yüzü
Kürşad Zorlu Kürşad Zorlu
Bozkırda yeşeren başarı öyküsü…
Hasan Genç Hasan Genç
iPhone’larda Home tuşuna güle güle
Bahar Saygılı Bahar Saygılı
Federer’in şifreleri
Lütfü ÖZEL Lütfü ÖZEL
İşte karşınızda Selin Williams
Demet Sarova Demet Sarova
MasterChef’i sakın Ramsay görmesin!
Zeynep Kakınç Zeynep Kakınç
Bayram sofrasında büyük buluşma
Gül Yiğit Gül Yiğit
Mutlu ve başarılı insanların yaşam felsefesi
Güldeniz Ayral Güldeniz Ayral
Yeni jenerasyon modacılarımız
Murat Çelik Murat Çelik
İrlanda’nın ata sporu boks
Ayşe Kucuroğlu Ayşe Kucuroğlu
Ege’nin iki kardeş mutfağı buluştu
Ayşe Brav Ayşe Brav
Kınada şıklık yarışı
Berna Laçin Berna Laçin
Okullar açılırken veli dilekleri
Füsun Saka Füsun Saka
Tenten’den Birkin çantaya; Avrupa’yı Avrupa yapan değerler
Cem Ceminay Cem Ceminay
Çalıntı şarkıyı çalmışlar kopyasını yapmışlar
Teoman Hünal Teoman Hünal
Diyarbakır’ın eşsiz lezzetleri
Süha Derbent Süha Derbent
Yanı başınızdaki cennet Meis Adası
Tülay Gürler Kurtuluş Tülay Gürler Kurtuluş
Okunması gereken dünya klasikleri
Dr.Yasemin Bradley Dr.Yasemin Bradley
Sağlıklı oruç tutmanın yolları
Engin Akın Engin Akın
Korfu Adası'nda dalak dolması
Eylem Kaftan Eylem Kaftan
'Herkesin yarım kalmış hikayesi var'
Damla Doğan Damla Doğan
Aldırdığınız yağdan kök hücre üretiyorlar
Canan Tan Canan Tan
Şiddet mi, cinnet mi?
Güney Öztürk Güney Öztürk
21. yüzyılda ne ile karşı karşıyayız?
Barış Öztürk Barış Öztürk
75 yıllık efsane Jeep