Havalar serinledi vatandaşlar oraya akın etti

AA |  23 Eylül 2017 Cumartesi - 19:26 | Son Güncelleme : 23 09 2017 - 19:26

Yaz mevsiminin aşırı sıcak geçtiği Şanlıurfa'da havaların serinlemesini ve hafta sonu tatilini fırsat bilen vatandaşlar, tarihi Balıklıgöl'e adeta akın etti.


Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa'da hava sıcaklıkları uzun  süre sonra ilk kez 30 derecenin altına düştü.
 
Termometrelerin öğleden sonra 28 dereceyi gösterdiği kentte serin  havayı ve hafta sonu tatilini fırsat bilen vatandaşlar, Hazreti İbrahim'in  doğduğu ve ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen Balıklıgöl'ü ziyaret etti.
 
Gaziantep, Diyarbakır, Batman gibi çevre illerin yanı sıra batı  illerinden kente gelen ziyaretçiler de yerleşkede yoğunluk oluşturdu.  Ziyaretçiler, "dünyanın en büyük doğal akvaryumu" olarak nitelendirilen  Balıklıgöl'de hatıra fotoğrafı çektirerek, balıklara yem attı.
 
Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağarada dua eden  vatandaşlar, Aynzeliha Gölü'nde sandala bindi, tarihi Urfa Kalesi'ne çıkarak  kenti kuş bakışı görme imkanı da yakaladı.
 
Alandaki yöresel kıyafetleri giyerek hatıra fotoğrafı da çektiren  ziyaretçiler, tarihi Kapalı Çarşı'da alışveriş de yaptı.
 
Gaziantep'ten ailesiyle gelen Aslan Çimen, hafta sonu dolayısıyla  Şanlıurfa'yı ziyaret ettiklerini ve keyifli vakit geçirdiklerini belirtti.
 
Görevi nedeniyle kente tayin edilen Burcu Yılmaz ise arkadaşlarıyla  ilk kez Şanlıurfa'ya geldiğini ifade ederek, "Bir süredir Şanlıurfa'dayım ama  havalar sıcak olduğundan buraya gelemedim. bugün hava bayağı serin ve burası  gerçekten görülmesi gereken bir yer. Herkesin Balıklıgöl'ü görmesini tavsiye  ederim." dedi.