Hava trafiğine "TEKNOFEST" ayarı

AA |  07 Eylül 2019 Cumartesi - 11:18 | Son Güncelleme : 07 09 2019 - 11:18

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM), TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) dolayısıyla hava trafiğinde gerekli önlemler alındı.


Hava trafiğine "TEKNOFEST" ayarı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3  Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve  firmalarının destekleriyle TEKNOFEST İstanbul 17-22 Eylül'de Atatürk  Havalimanı'nda düzenlenecek.  İlk kez geçen yıl düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle  dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan fuara, bu yıl yaklaşık 1 milyon  kişinin katılması bekleniyor.
 
SHGM tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel  Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı'nı kullanan THY ve diğer kargo işletmeleri ile  organizasyonu düzenleyen BAYKAR AŞ, T3 Vakfı ilgilileri ve diğer paydaşlarla bir  dizi koordinasyon toplantıları gerçekleştirildi.  Taraflarla sağlanan mutabakat kapsamında gerekli düzenlemeleri  gerçekleştiren SHGM, yapılacak uygulamalara ilişkin hususları NOTAM ile tüm hava  sahası kullanıcılarına duyuruldu. Bu suretle gerek havalimanı kullanımı gerekse  organizasyona katılım sağlayacak hava araçlarının uçuşları için önlemler alındı.
 
 Organizasyon sırasında havalimanlarının mevcut operasyonlarına olumsuz  etkilerinin minimum düzeyde olmasını teminen birtakım önlemler alan SHGM  tarafından, anılan tarihlerde belirlenen bazı saat dilimlerinde kargo ve özel  jetlere hava trafiği de kapatılacak. TEKNOFEST süresince organizasyon programının aksamaması ve planlanan  faaliyetlerin gerçekleştirilmesiyle aynı zamanda yürütülen kargo operasyonlarının  da bu zaman zarfında sekteye uğramamasına özen gösterilecek. Fuara katılım sağlayacak yabancı firmaların, sorunsuz şekilde fuara  katılımları için de gerekli önlemler alındı.

ETİKETLER