Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

AA/DHA |  17 Mayıs 2018 Perşembe - 14:34 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 15:16

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta başına kadar sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirirken, Adana'da bugün sıcaklıklar 40 dereceye kadar yükseldi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden hafta başına kadar sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirildi.
 
AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre,  yarın ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta  Karadeniz'in iç kesimleri, Kırklareli, Bursa, Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya,  Zonguldak, Bartın, Konya, Nevşehir, Kayseri ve Aksaray ile Balıkesir'in kuzey  kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek.
 
Yurt genelinin cumartesi günü parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege,  Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu  Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars ve Ardahan'nın yer  yer gök gürültülü yağışlı olması ön görülüyor.
 
Ülke genelinin pazar günü parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu,  İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç  kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Kahramanmaraş, Adıyaman ve  Diyarbakır ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve yer  yer gök gürültülü yağış bekleniyor.
 
Yurt genelinin pazartesi günü parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz'in iç  kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta  ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Afyonkarahisar,  Uşak, Denizli ve Sinop çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök  gürültülü sağanak ön görülüyor.
 
Salı günü ise yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu,  Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Afyonkarahisar, Isparta, Kahramanmaraş,  Trabzon, Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Artvin'in kıyı  kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği  tahmin ediliyor.
 
Yurdun çarşamba günü kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok  bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Elazığ çevrelerinin  yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı, diğer yerlerin az  bulutlu ve açık geçmesi, perşembe günü ise ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin  parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu,  Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Elazığ çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve  yer yer gök gürültülü yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.
 
 
 
ADANA 40 DERECEYİ GÖRDÜ
 
Adana'da termometreler 40 dereceyi gösterirken, oruç tutan vatandaşlar, parklarda, ağaç altlarında serinlemeye çalıştı.
 
Ramazan'ın ikinci gününde, Adana'da termometreler, açık havada 40 dereceyi gösterdi. Nemin yüksek olduğu kentte, oruç tutan vatandaşlar, sıcaktan korunmak için yer aradı. Kent merkezindeki Atatürk Parkı'na giden vatandaşlar, ağaç gölgelerinde serinlemeye çalıştı. Bazıları süs havuzlarında el ve yüzlerini yıkadı.
 
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün gölgede bugün 33 derece olarak açıkladığı hava sıcaklığının hafta sonu biraz düşmesi bekleniyor.