Hasılat paylaşımlı 3 proje geliyor

19 Nisan 2018 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 19 04 2018 - 2:30

OYAK, İstanbul Ayazağa, Dragos ve İkitelli’deki arsalarını hasılat paylaşımı modeliyle ihale ederek, 1.5 milyon metrekare alanda projeler hayata geçirecek. Projelerden elde edilecek gelirle üye birikimleri nemalandırılacak.


Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu olan OYAK, yaklaşık 330 bin üyesinin birikimini değerlendirmek amacıyla gayrimenkul projelerine devam ediyor. 2017 yılında Ankara, İzmir ve Yalova’da yaklaşık 4 milyon metrekare arsa üzerinde 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı başlatan OYAK, yeni gayrimenkul projelerini İstanbul’a yönlendirdi. OYAK, ilk etapta İstanbul-Türk Telekom Stadyumu yakınındaki 22 bin 444 metrekarelik konut ve ticaret imarlı arsasını ‘Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı’ modeliyle ihaleye çıkarıyor. 
 
Çevreyle barışık projeler
 
Hasılat paylaşımı projelerini etaplar halinde gerçekleştirecek olan OYAK, İkitelli-OYAK Kent’te 18 bin 948 adet ve Maltepe-Dragos’ta 580 adet konut ve ticaret alanından oluşan karma projenin inşası için de ön hazırlıklarını tamamladı. OYAK, Ayazağa, Dragos ve İkitelli’deki projelerinden elde edeceği gelirler ile üye birikimlerini nemalandırmayı hedefliyor. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, gayrimenkul sektörünün ülkemizde önemli bir geleceği olduğuna inandıklarını belirterek, şunları söyledi: 
“Bu sektörün içinde kendimizi en doğru şekilde konumlamak ve üyelerimizin birikimlerini değerlendirmek amacıyla OYAK bünyesinde Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğümüzü kurarak projelerimize hız verdik. OYAK güvencesiyle hayata geçireceğimiz projelerde çevreyle barışık bir kentsel mimariyi modern yaşamla bütünleştirmeye önem veriyoruz. Bu sebeple projelerimizde tasarım yarışmaları düzenliyor, en iyi tasarımla ilerlemeyi seçiyoruz. OYAK olarak İkitelli, Ayazağa ve Dragos’ta başlattığımız konut ve ticaret alanı projelerimizden elde edeceğimiz gelirlerle 330 binden fazla üyemizin birikimlerini karlılıkla değerlendirmeyi ve elde edeceğimiz geliri onların birikimlerine nemalandırmayı hedefliyoruz.”  

ETİKETLER