Hangi kahve kaç kalori?

Burak Tapan / brktpn@gmail.com |  13 Ağustos 2016 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 13 08 2016 - 2:30

Buz gibi bir kahve yudumlamanın tam zamanı... İşte Lucca'nın ödüllü baristası Seçkin Sinanoğlu'ndan, soğuk kahve tarifleri.


Kahve yalnızca kış günlerinde tükettiğimiz bir içecek değil. Yaz günlerinde evde, dondurmalı, çikolotalı, vanilyalı buz gibi kahveler yapmak, favori içeceğinizi ferahlatıcı bir deneyim ile tatmanız için eşsiz bir yöntem. Sıcaktan evden dışarıya çıkmaya üşenenlerdenseniz, evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz soğuk kahve tarifleri tam da size göre...

Türk Kahveli Frappe 110 Kalori

Malzemeler: Vanilyalı dondurma, pişirilmiş Türk kahvesi ve buz.

Hazırlanışı: Blendıra; bardak dolusu buz, pişmiş Türk kahvesi, vanilyalı dondurma ve süt konulup karıştırılır. Çubuk çikolata ile servis edilir.

Espresso Tonik Frappe 10 Kalori

Malzemeler: Bardak dolusu buz, espresso ve tonik.

Hazırlanışı: Buz, espresspo ve tonik beraber servis edilir. Özellikle ABD'de çok popüler. Toniğin verdiği enerjiden dolayı insanların yüzde 60-70'i sabah tüketiyor.

Marshmelow Frappe 120 Kalori

Malzemeler: Bardak dolusu buz, bir shot espresso, süt ve 2 adet diet marshmellow (kalori içermeyen) eklenir.

Hazırlanışı: Bir shot espresso, süt, bardak dolusu buz ve 2 adet diet marshmellow eklenerek servis edilir.

Espresso Mint Chocolate 110 Kalori

Malzemeler: Espresso hot chocolate, süt mint candy buz,

Hazırlanışı: Malzemeler blendıra konulur ve blendırdan çıkartılıp servise hazır hale getirilir.

Cold Brew 5 Kalori

Malzemeler: Demlenmiş özel harman kahve, buz.        

Hazırlanışı: Buz eklenir ve çubuk çikolata ile servis edilir. (Çikolata eklenirse 5 kalori)

Freshpresso Orange 65 Kalori

Malzemeler: Shaker, uzun cam kahve bardağı, 1 kapsül Arpeggio Grand Cru kahve, şeker, taze portakal suyu, 20 ml vanilya şurubu, kırık buz ve buz küpleri

Hazırlanışı: Shaker'a taze portakal suyu dökülür ve bir küp buz eklenip karıştırılır. Uzun tarif bardağına kırık buzlar koyulur  ve shaker’daki karışım eklenir.  1 kapsül Arpeggio Grand Cru  kahve  40 ml espresso  olarak hazırlandıktan sonra  shaker'a ilave edilir, üzerine şeker ve  1 küp buz eklenip karıştırılır. Karışım yavaşça cam bardağa dökülür  ve Freshpresso Orange  hazır.

Iced Chocolate Coffee 205 Kalori

Malzemeler: Shaker, uzun cam kahve bardağı, 1 adet Nespresso Aeroccino süt köpürtücü, 1 kapsül Kazaar Grand Cru kahve,  süt, 2 cl acıbadem şurubu, çikolatalı dondurma topları, ve kırık buz

Hazırlanışı: Aeroccino'da soğuk süt köpüğü hazırlanır  ve pürüzsüz  bir köpük elde ettikten sonra acıbadem şurubu eklenir. Kazaar Grand Cru  kahve  40 ml  espresso  olarak hazırlanır ve shaker'a dökülür.Üzerine 2 top çikolatalı dondurma eklenip iyice karıştırılır. Uzun cam bardağa kırık buzlar koyularak  shaker’daki karışım tarif  bardağına dökülür ve  Iced Chocolate Coffee hazır!

ETİKETLER